Ľubomír Motyčka: Plážové kúpalisko – Deň piaty

Blog
8 /

Je neuveriteľné, koľko sa dá počas niekoľkých dní urobiť. Je pravda, že tentoraz sa po pláži prechádzal aj primátor Ján Nosko. Prišiel aj poslanec pán Lichý, no a zasa som nechýbal ani ja.

 Ak som niečo ocenil, tak schopnosť pána Sninského tváriť sa pokojne a dokonca sa usmievať. Na záver prechádzky sa dokonca poďakoval za kritiku. Nuž a mal za čo. V priebehu niekoľkých dní plážové kúpalisko výrazne zmenilo svoju podobu. Čo neznamená, že všetky nedostatky boli odstránené. Stále ich ostalo dosť. Dokonca toľko, že opäť som všetko ani nezaregistroval.

 S výnimkou bazéna známeho ako L  už boli všetky v prevádzke. Na vode neplávali nečistoty a vôbec, ako celok všetko pôsobilo upravenejšie. Tam, kde sme ukázali prstom minule, už bol rebrík. Teraz som upozornil, že v nenapustenom bazéne je len jeden rebrík, aj keď je najväčší. 

 Samozrejme, dlažba okolo detských bazénov má stále popukanú farbu. Ihrisko určené na plážový volejbal by zatiaľ mohlo slúžiť aj ako pasienok pre kozy. No, vraj je postriekané a do dvoch týždňov bude v poriadku. Pýtal som sa na tobogan, či bol vlani vôbec v prevádzke. Ak ste to videli, napíšte. Priznám sa, že ja som ho v prevádzke nevidel. Ale, nebol som na pláži často. Spolieham sa teda na čitateľov.

 Na komisii pán Sninský hovoril o tom, že v seniorskom bufete urobia toalety. Chcel som ich pozrieť. A tak som sa dozvedel, že ešte nie sú.

 Pomedzi to som aj fotil. Zámerne veci, ktoré treba dať do poriadku. Pán Lichý upozornil v betóne pri jazere dokonca aj na invazívnu rastlinu. Iné takéto rastliny sú vraj už pokosené.

Jednoznačne môžem však povedať, že plážové kúpalisko už pôsobilo oveľa lepším dojmom. Problémom je stále jazero, riešenie ktorého sa stále odkladá. A pritom to bola kedysi veľká pýcha. Od začiatku.

 Mimochodom, plážové kúpalisko má 60 rokov. Chceme sa ním chváliť. Na to však bude potrebná koncepčnejšia práca. A aj keď je v prenájme, mesto sa bude musieť podieľať i na tvorbe podnikateľského plánu, koncepcie i na dôslednej kontrole. To je jedna z alternatív na riešenie tohto problému.

 

Autor: lubomirmotycka, Foto: autor

Ľubomír Motyčka

Ľubomír Motyčka