Sásová, Selce a Priechod na záver súťaže víťazne, Hrochoť remizovala, Jakub prehral

0 /

Cez víkend sa hralo aj posledné kolo v piatej futbalovej lige, v ktorom už mužstvám z bystrického okresu v podstate o nič nešlo, iba niektorým o lepšie umiestnenie. Istý zostupujúci Priechod mal síce dobrú jar, ale príliš veľkú stratu na priečky zaručujúce zotrvanie v lige nedohnal. Zlepšenie potvrdil výhrou nad Dobrou Nivou 4:1. Vyhrala aj Sásová doma s Lieskovcom (viac v našej fotogalérii) a skončila v tabuľke na peknom treťom mieste. Druhí Hrochoťania remizovali doma s víťazom súťaže Kováčovou. Selce naplno bodovali v Ladomerskej Vieske, Jakub vysoko prehral v Štiavnických Baniach.

Hrochoťania ešte pred pár kolami pomýšľali na triumf v piatej lige, ale nad ich sily bola v súbojoch na diaľku Kováčová. Tá v poslednom kole zavítala práve na ihrisko nášho celku z bystrického okresu, no už v pozícii istého víťaza súťaže. Išlo teda najmä o prestíž, domáci chceli vyhrať, ale na to aby sa tak stalo, museli dať gól. Ten nedali v predposlednom kole v Jakube a nedali ho ani teraz proti Kováčovej. Šance totiž Hrochoťania nevyužili alebo ich trestuhodne  zahadzovali. Na jednotku však pracovala obrana s brankárom Polónym. Neinkasovala ani pred týždňom v spomínanom Jakube a rovnaký, teda nulový zápis zaknihovala i v tomto stretnutí. Aj preto sa napokon zrodila bezgólová remíza 0:0.

ŠK Hrochoť – ŠK Prameň Kováčová 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Rojček. ŽK: Maľa – Bordun, Shushpanov, Karpa. Diváci: 150.

Sásová sa už v sobotu lúčila so sezónou i pred našim fotoaparátom a perom v súboji s Lieskovcom. Nášmu celku vyšiel prvý polčas aj vďaka uzdravenému kanonierovi Stachovi. Hoci mali prvú šancu hostia, ktorú zneškodnil brankár Čavoj, tak potom už herne dominovali bystrickí futbalisti. Po rohovom kope Schmidtmayer hlavičkoval do brvna, ale lopta sa odrazila pred Petra Stacha a ten sa už nemýlil – 1:0. Ubehlo iba šesť minút a bolo 2:0. Centrovaná lopta si totiž tentoraz našla Stacha na zadnej žrdi. V 36. minúte sa pískal pokutový kop po ruke hosťujúceho hráča. Loptu si na biely bod postavil Stacho a zvýšil na polčasových 3:0.

Po zmene strán sa Lieskovčania osmelili, tlačili sa pred bránku, mali miestami územnú prevahu, ale Sásovčania boli vpredu efektívnejší. V 51. minúte po centri z ľavej strany hlavičkoval v šestnástke z ťažkej pozície perfektne Stacho a zariadil aj štvrtý zásah svojho tímu. Hostia sa však za tohto stavu nevzdávali, najprv Pařenica poriadne natiahol Čavoja, ktorý napokon kapituloval v 66. minúte. Náš celok totiž zbabral rohový kop, súper išiel do rýchlej kontry a po centri z pravej strany na zadnú žrď zakončoval pohotovo Šufliarský. Uplynulo iba päť minút a bolo razom 4:2. Prsty v tom mal znovu Šufliarský. Ten vystrelil spoza šestnástky, Čavoj ľahkú loptu iba vyrazil do strany, kde číhal na dorážke Vronský. Mohlo byť aj horšie ak by v 77. minúte dočiahol na loptu Šufliarský v päťke. Chýbali mu centimetre. Drámu napokon zažehnal Haring. Po akcii z ľavej strany sa k nemu dostala lopta, ktorú poslal z hranice pokutového územia priamo pod brvno. Zariadil teda konečný stav 5:2.

ŠK Sásová – OŠK Lieskovec 5:2 (3:0)

Góly: 28., 34., 36. a 51. Stacho, 85. Haring – 66. Šufliarský, 71. Vronský. Rozhodoval: Markovič. ŽK: Pařenica (Lieskovec). Diváci: 200.

Predposledný Priechod sa na rozlúčkový domáci zápas s Dobrou Nivou pripravil svedomito a zodpovedne. Od úvodu mal územnú aj hernú prevahu. Hostia boli iba prvú polhodinu smerom dopredu ako tak smelí, ich akcie však prevažne končili v zbytočne váhavej koncovke resp. v ofsajdovom postavení. Naopak domáci hneď svoju prvú šancu premenili, keď v 13. minúte Binda skvelým prienikom našiel nohu Štulajtera a ten v páde mieril presne k žrdi – 1:0. Krátko na to mohol pridať premiérový gól v žltomodrom drese aj Ľuptovčiak, ale jeho umný technický obstrel skončil len na žrdi. V 25. minúte prišla azda najkrajšia kombinačná akcia zápasu, kedy po osi Kubáta a Vajdovcov rutinérsky k žrdi zakončil pomerne vydarený polrok v drese Priechodu ofenzívny Patrik Klačan. V závere polčasu si opäť Klačan okrem gólu vylepšil i štatistiku asistencií, keď z pravej strany presne našiel Štulajtera a ten svojím deviatym gólom pohotovo zakončil na polčasových 3:0.

Druhý polčas mal obdobný obraz hry, viac príležitostí mal Priechod a najbližšie ku gólu s dvoma dobrými šancami Matej Kubát, prvú však po nápaditej prihrávke od Karola Rakytu namieril tesne vedľa bránky, pri druhej mu tvrdú strelu pekným zákrokom zneškodnil hosťujúci gólman. Vzápätí ožili i hostia. Po kombinačnej akcii a centri z ľavej strany zakončoval zblízka Kucbel – 3:1. V poslednej štvrťhodine sa zápas už len dohrával, domáci mali prevahu, ale na pílu už príliš tlačiť nemuseli. V 78. minúte sa im napriek tomu podarilo zvýšiť na konečných 4:1, keď sa exkluzívne zahratým priamym kopom do šibenice prezentoval skúsený ľavák Miro Mořingl. (ah)

OFK 1950 Priechod – OŠK Dobrá Niva 4:1 (3:0)

Góly: 13. a 39. Štulajter, 25. Klačan, 78. Mořingl – 65. Kucbel. Rozhodoval: Danyi. ŽK: bez kariet. Diváci: 50.

Selce cestovali do Ladomerskej Viesky a úvod nezačali najlepšie. V siedmej minúte poslal domácich do vedenia Arvaj. Náš celok však vytiahol ako ´tromf z rukáva´ mimoriadne strelecky disponovaného Jakuba Kľačana, ktorý dosiahol v priebehu 25 minút hetrik. Najprv po štvrťhodine hry vyrovnal na 1:1, v 24-tej minúte poslal svoj tím do vedenia a ešte pred prestávkou zvýšil skóre na 1:3. V druhom polčase sa k nemu pridali i jeho spoluhráči. Stav 1:4 zariadil presným zásahom Mohamed Lasheen a v 60. minúte sa presadil aj útočník Seliec Koctúr – 1:5. Hanebnú prehru domáci odvrátili aspoň dvoma znižujúcimi zásahmi. Postarali sa o ne Arvaj a Hanus. Dráma sa však v závere duelu nekonala.

FK FILJO Ladomerská Vieska – ŠK Selce 3:5 (1:3)

Góly: 7. a 64. Arvaj, 84. Hanus – 18., 24. a 43. Kľačan, 52. Lasheen, 60. Koctúr. Rozhodoval: Hones. ŽK: Borgoň, Lepšík (obaja L. Vieska). Diváci: 120.

Jakub na záver sezóny totálne vybuchol v Štiavnických Baniach. Nezvládol hlavne prvý polčas, v ktorom inkasoval až štyri góly. Prvý už v siedmej minúte, presadil sa útočník Michalek a tento hráč pridal napokon aj druhý gól v 22. minúte. To však nebolo všetko, pretože po polhodine zvýšil na 3:0 Budinský a do prestávky sa ešte trafil medzi žrde i Svintek. Do druhého polčasu išli teda futbalisti spod Sitna s náskokom 4:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa náš celok pokúsil o zvrat. To sa mu ani nepodarilo, pretože nedokázal skórovať a využiť čo len jednu šancu. Naopak inkasoval aj piaty zásah už v 52. minúte, keď si hetrik pripísal na svoje konto Peter Michalek. Duel sa potom prakticky iba dohrával.

TJ Baník Štiavnické Bane – TJ ŠK Sokol Jakub 5:0 (4:0)

Góly: 7., 22. a 52. Michalek, 31. Budinský, 38. Svintek. Rozhodoval: Fašang. ŽK: Budinský, Michalek, Pinka – Porubský, Čief, Kubacký. Diváci: 100.

Zostávajúce výsledky: Lovča – Sása 3:0 a Krupina – Bacúch 0:2.

1. Kováčová 56b, 2. Hrochoť 52b, 3. Sásová 46b, 4. Lovča 45b, 5. Bacúch 43b, 6. Jakub 43b, 7. Selce 41b, 8. Štiavnické Bane 36b, 9. Lieskovec 36b, 10. Ladomerská Vieska 29b, 11. D. Niva 28b, 12. Krupina 24b, 13. Priechod 18b, 14. Sása 9b.

Autor: (cb), Foto: (cb) zo zápasu Sásová - Lieskovec