Sásová v oslabení pokorila Lieskovec, Hrochoť zdolala Jakub, vyhrali aj Selce

0 /

Cez víkend bolo na programe dvanáste kolo v piatej futbalovej lige a v ňom sa najprv vedúce Podkonice predstavili v Ladomerskej Vieske. Po remíze 2:2 si odniesli z ihriska súpera bod. V nedeľu Sásová zdolala Lieskovec doma 2:1, keď víťazný gól dosiahla v oslabení. Selce zabrali naplno v Lovči a v okresnom derby Hrochoťania vyhrali s Jakubom 3:0.

Sásová hostila Lieskovec, ktorý mal v prvom polčase o niečo viac z hry. Avšak úvodný gól dali domáci hráči. René Turčan vybojoval loptu v strede ihriska, dal ju do behu Schmidtmayerovi, ten ponúkol presný center pred bránku a´rybičkou´ sa parádne trafil v deviatej minúte útočník Murín – 1:0. Súper od Zvolena vyrovnal v tridsiatej minúte Borgoňom, ktorý ťažil z peknej krídelnej akcie spoluhráča a z päťky pálil do šibenice – 1:1. Po zmene strán sa hneď v úvode Gibala dopustil nešportového správania. Udrel súpera rukou do tváre, za čo videl červenú kartu. To akoby nakoplo Sásovčanov a v oslabení za zomkli. Lieskovec hrozil iba spoza šestnástky, no strelecké pokusy Vronského a Barana neboli z kategórie nebezpečných.  V 66. minúte pohrozil náš celok. Murín si pekne spracoval loptu, posunul ju na Stacha, ale ten ju mal v sľubnej možnosti na dlhšiu nohu pred gólmanom Kováčom a napokon nezakončil. O dvanásť minút neskôr sa mohlo meniť skóre na opačnej strane. Priveľa priestoru totiž dostal Borgoň, no našťastie pálil do žrde. Výrazné oživenie do hry priniesol striedajúci domáci hráč Kapusta. Ten v 83. minúte potiahol akciu po ľavej strane, poslal parádnu loptu do päťky, hostia ju síce odvrátili, ale za šestnástkou číhal pohotový René Turčan, ktorý bez prípravy mieril presne medzi žrde – 2:1. Rozhodol tak o troch bodoch pre svoj tím.

ŠK Sásová – OŠK Lieskovec 2:1 (1:1)

Góly: 9. Murín, 83. R. Turčan – 30. Borgoň. Rozhodoval: Závodský. ŽK: M. Turčan, Murín – Krkoš, Trnavský. ČK: 48. Gibala za nešportové správanie (Sásová). Diváci: 130.

Vedúce Podkonice cestovali do Ladomerskej Viesky. V prvom polčase sa oba tímy nedokázali presadiť, takže na prestávku sa išlo za nerozhodného bezgólového stavu. Úvod druhého dejstva vyšiel nášmu mužstvu z bystrického okresu ako z partesu. Už v 46. minúte otvoril skóre Lihan a o ďalšie dve minúty zvyšoval na 0:2 Rusnák. Škoda len, že o toto sľubné vedenie Podkonice prišli . V 60. minúte znížil Hanus a o tri minúte neskôr vyrovnal Lepšík na 2:2. V závere už domáci ani hostia nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, takže si rozdelili po bode.

FK Filjo Ladomerská Vieska – FK Podkonice 2:2 (0:0)

Góly: 60. Hanus, 63. Lepšík – 46. Lihan, 48. Rusnák. Rozhodoval: Marko. ŽK: Škriniar – Uhliarik, Kostúrik. Diváci: 100.

Okresné derby sa hralo v Hrochoti. Predstavil sa tam Jakub a v prvom polčase to bola poriadna gólová úroda zo strany domácich. Tí otvorili skóre už v jedenástej minúte, presadil sa Zátroch. V 26. minúte zvýšil na 2:0 Prostredný a o ďalšie dve minúty sa trafil znovu Zátroch. Trojgólové vedenie už Jakub nedokázal zvrátiť a v druhom polčase sa už zápas prakticky iba dohrával. Šance na oboch stranách totiž zostali nevyužité.

ŠK Hrochoť – TJ ŠK Sokol Jakub 3:0 (3:0)

Góly: 11. a 28. Zátroch, 26. Prostredný. Rozhodoval: Kúchen. ŽK: Zátroch, Čambor – P. Poljovka. Diváci: 150.

Selce sa predstavili v Lovči, kam prišli iba s dvoma náhradníkmi do poľa. V slušnom zápase bez kariet išli do vedenia domáci už v desiatej minúte zásluhou Krivjančina. Po štvrťhodine hry však vyrovnal Blaško, takže na prestávku išli mužstvá za nerozhodného stavu 1:1. V druhom polčase mieril presne v 55. minúte hosťujúci Ondrejka a bolo 1:2. Lovčania sa potom snažili vyrovnať, ale náš celok hrozil z brejkov. Brankári na oboch stranách už nekapitulovali, takže spokojnejší boli po konečnom hvizde rozhodcu Selčania so ziskom troch bodov.

TJ Lovča – ŠK Selce 1:1 (1:1)

Góly: 10. Krivjančin – 17. Blaško, 55. Ondrejka. Rozhodoval: Fábry. ŽK: žiadne. Diváci: 150.

Zostávajúce výsledky: B. Štiavnica – Krupina 3:0, Bacúch – D. Niva 2:0, Bzovík – Prenčov 5:2.

Najbližšie je na programe posledné jesenné 13. kolo, v ktorom sa v sobotu 27. októbra o 14.00 hodine predstavia vedúce Podkonice doma proti Bzovíku. Sásová hrá v tom istom čase na ihrisku posledného Prenčova a Hrochoťania v Lieskovci. V nedeľu 28. októbra o 14.00 hodine Selce privítajú Bacúch a Jakub si zmeria sily s Banskou Štiavnicou.

1. Podkonice 27b, 2. Sásová 26b, 3. B. Štiavnica 23b*, 4. Bacúch 22b, 5. Krupina 19b, 6. Jakub 18b, 7. Lieskovec 17b*, 8. Selce 17b, 9. Lovča 16b, 10. L. Vieska 16b, 11. Hrochoť 16b, 12. Bzovík 10b, 13. D. Niva 6b, 14. Prenčov 3b.