Oficiálnym sponzorom Slovenského zväzu biatlonu sa stala značka 4F

ŠPORT
0 /

Táto značka už niekoľko rokov spolupracuje so športovými tímami a pripravuje oblečenie pre poľské asociácie lyžovania, biatlonu, atletiky, rýchlokorčuľovania a hádzanej. V tomto roku 4F po prvýkrát oblečie národný tím zahraničnej reprezentácie. Zmluva o spolupráci so Slovenským zväzom biatlonu bola podpísaná na štyri roky.

Značka 4F nadobúda skúsenosti vo výrobe špecializovaných štartovacích kombinéz už veľa rokov. S Poľským zväzom biatlonu spolupracuje už 10 rokov. Pripravuje štartovacie kombinézy a oblečenie pre reprezentáciu. Dlhodobá spolupráca s poľskými zväzmi a skúsenosti s navrhovaním športového oblečenia, vyrábaným tak, aby vyhovovalo potrebám biatlonistov, umožňujú vytváranie profesionálnych štartovacích kombinéz prispôsobených požiadavkám tohto športového odvetvia.

„Som veľmi rád, že sme začali spoluprácu so Slovenským zväzom biatlonu – je to prvá spolupráca značky 4F so zahraničným športovým zväzom. Zahraničnú expanzívnu stratégiu uskutočňujeme už niekoľko rokov. Otvárame nové obchody na Slovensku a budujeme našu predstavu na zahraničných trhoch. Úspechy, ktoré dosiahli slovenskí reprezentanti počas tohtoročných olympijských hier v Pjongčangu a veľmi dobré výsledky žien na BMW IBU WORLD CUP BIATHLON, nás napĺňajú hrdosťou. Bude skvelé sledovať slovenské biatlonistky v nadchádzajúcej sezóne pri súťažení v oblečení od 4F. Dúfam, že táto zmluva začne spoluprácu s úspešnými zahraničnými zastúpeniami,“

hovorí Igor Klaja, prezident OTCF S.A.

Tím slovenských biatlonistov v nových štartovacích kombinézach _2

Podľa zmluvy, 4F pripraví špecializované štartovacie a tréningové oblečenie, ako aj kompletnú zimnú a letnú kolekciu pre celý národný tím slovenského biatlonu.

Keď sme hľadali partnera, kontaktovali sme niekoľko spoločností a chceli sme nájsť takú, ktorá by vyhovovala našim očakávaniam a bola by schopná splniť technické a estetické požiadavky našich reprezentantov. Dostali sme veľmi dobré odporúčania od našich poľských partnerov, ktorí spolupracovali so značkou 4F už roky. Pomohlo nám to pri rozhodovaní o spolupráci. Sme spokojní s dizajnom a kvalitou dodávaných produktov. Kombinéza spĺňa funkčné požiadavky našich športovcov, zimná kolekcia kombinuje funkčnosť s dobrým dizajnom. Spolupráca funguje a ostrým testom bude začiatok tejto sezóny,“

dodáva Tomáš Fusko, predseda Slovenského zväzu biatlonu.

Prvé obchody 4F na Slovensku boli otvorené v Poprade a Žiline v roku 2016. V súčasnosti má táto značka štyri vlastné obchody a tento rok otvorí ďalšie dva v Banskej Bystrici a Martine. Otvorenie takýchto obchodov v Bratislave je naplánované na budúci rok.

Paulína Fialková

Zdroj: Jana Beerová, Foto: 4F