Liptáci zdolali na Spiši Bystričanov, nestačil nám ani hetrik Failleho + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti v 45. kole hokejovej Tipsport ligy prehrali v Spišskej Novej Vsi s Liptovským Mikulášom od dva góly, keď premiéra v našom drese nevyšla ruskému gólmanovi Lisutinovi. Ten sa za stavu 4:0 porúčal z bránky. Liptáci dokonca viedli 5:0, ale hetrikom Failleho sme napokon uhrali prijateľnú prehru po výsledku 5:3. V bystrickej zostave chýbalo viacero kľúčových hokejistov pre choroby a zranenia.

Naši hráči sa museli hneď v úvode brániť presile Liptákov, keďže už v šiestej sekunde išiel na trestnú lavicu za sekanie Selleck. Domáci však presilovku nevyužili a ani ďalšiu, ktorú hrali od 9. minúty. Následne sa museli dvakrát brániť v oslabení amohli ďakovať brankárovi Kislicynovi za to, že úspešne, keďže zneškodnil tutovku Higgsa. V závere úvodného dejstva mal dobrú možnosť skúsený útočník Mikuláša Róbert Huna, no ruský brankár v službách HC ´05 Lisutin puk za seba nepustil.

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi a darilo sa hlavne domácim, ktorí ich strelili až päť. Už po 46 sekundách sa presadil rýchly Kriška, ktorý vnikol do útočného pásma ako ´šarkan´ a do siete si dorazil svoju vlastnú strelu – 1:0. Chvíľu na to sme mohli vyrovnať, no zatriasla sa len bránková konštrukcia. V 25. minúte tak pridal druhý gól Liptákov Richard Huna, keď sme ho nechali úplne voľného pred našim gólmanom, čo dokonale využil – 2:0 a o minútu neskôr zvýšili na 3:0 z veľkého uhla Bača. Strieľal spoza protihráča a Lisutin inkasoval pomerne lacný gól. V 33. minúte pridal pri hre 4 na 4 štvrtý gól bekhendom z medzikružia exbystrický útočník už v drese nášho súpera Róbert Varga a vyhnal z bránky Lisutina. Toho vystriedal Williams. Čisté konto však nášmu zámorskému gólmanovi nevydržalo ani dve minúty, pretože Jakub Nemec tvrdo vystrelil z ľavého kruhu a premenil prvú presilovku domácich – 5:0. Až potom sa presadili aj bystrickí hokejisti, keď po peknej prihrávke Southorna mieril presne z ľavej strany Éric Faille5:1.

V tretej tretine ´barani´ zdvihli hlavu, no skórovali až v 50. minúte. Na rozdiel troch gólov znížil znovu Éric Faille pri presilovke, účinne strieľal z pravého kruhu – 5:2. Naši hráči teda nezložili zbrane a snažili sa duel aspoň zdramatizovať, čo sa im podarilo. V 53. minúte zavŕšil po strele Marshalla od modrej brankár Kislicyn neudržal puk a doprial tak hetrik Éricovi Faillemu, ktorý dorazil puk do siete a vykresal nádej na zvrat – bolo 5:3. Liptáci však už dvojgólový náskok z rúk nepustili. Dokázali sa ubrániť v piatich hráčoch, hoci my sme hrali v závere v šestici s odvolaným brankárom.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC’05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (0:0, 5:1, 0:2)

Góly: 21. Kriška (Kurali), 25. Richard Huna (Kriška, Lenďák), 26. Bača (Nádašdi, Fereta), 33. R. Varga, 35. J. Nemec (Nádašdi) – 37. Faille (Southorn), 50. Faille (Higgs, Marshall), 53. Faille (Marshall). Rozhodovali: Korba, Lokšík – Gajan, Krajčík, vylúčení na dve min: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 315.

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Nemec, Nádašdi, Bača, Fereta, Suchý, Lenďák, Mezovský – Kriška, Richard Huna, Róbert Huna – Uram, Tamáši, Varga – Oško, Števuliak – Uhrík, Žiak

Banská Bystrica: Lisutin (od 33. Williams) – Southorn, Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Ďatelinka, Kubka – Selleck, Faille, J. Sýkora – Bartánus, Higgs, Róth – Gabor, Koper, Kabáč – T. Török, Giertl, L. Lunter

Éric Faille, autor nášho hetriku: „K zápasu ťažko niečo hovoriť. Domáci svoje šance využili, my žiaľ naše nie. Teraz máme pár dní voľna, takže ich musíme využiť naplno, potrénovať aj oddýchnuť. Určite som za hetrik rád, ale keďže sme prehrali 3:5, tak z neho nemôžem mať takú radosť, ako keby sme vyhrali. Stratili sme tri body, čo nás všetkých mrzí.“

Martin Kriška, útočník L. Mikuláša, autor otváracieho gólu zápasu: „Dnešné víťazstvo sa vôbec nerodilo ťažko. V druhej tretine nám tam totiž padlo všetko, čo sme vystrelili. Viedli sme 5:0, no v tretej tretine k záveru sme zbytočne pripustili drámu. Napokon sme to ukopali, ubojovali a získali cenné tri body vďaka všetkým chalanom na ľade vrátane trénerov. Sme za to radi.“

Ivan Ďatelinka, kapitán Banskej Bystrice: „Ťažko sa to hodnotí. Súper trestal každú jednu našu chybu. Dostali sme päť gólov. Ak chceme pomýšľať na víťazstvo, nedá sa hrať iba dvadsať minút, musíme hrať celých 60 minút. To nám chýbalo. Posledné dva zápasy sme tiež 40 minút nehrali, no v poslednej časti sme zapli a duely otočili. Dnes sme opäť zapli až v tretej tretine, to nemôžeme takto hrať.“

Autor: (bl), Foto: ilustračné, archívne