Derby Jakub – Hrochoť bez gólov, prehrali Sásová i Priechod

0 /

V nedeľu boli na programe zápasy 25. kola v piatej futbalovej lige , iba jeden duel sa predohral cez týždeň a v ňom Selce zdolali Lovču 2:0. Prejdime však k aktuálny stretnutiam, v okresnom derby Jakub remizoval s Hrochoťou 0:0 a keďže Kováčová zdolala Sásovú 4:1, stala si istým víťazom súťaže a postupujúcim mužstvom do štvrtej ligy. Hrochoťania teda skončia druhí. O tretie miesto zabojujú na diaľku v poslednom kole Sásová a Jakub. Istým zostupujúcim je Priechod, ktorý v nedeľu nestačil na Bacúch.

Jakub chcel potvrdiť doma dobrú jarnú hernú fazónu, ale tú majú v tejto sezóne aj Hrochoťania. Oba tímy sa v nedeľu večer snažili okresné derby stretnutie vyhrať, ale futbalisti v poli si zrejme zabudli obuť tie správne strelecké kopačky. Nedokázali totiž počas celého zápasu pokoriť brankárov, na jednej strane Filadelfiho a na druhej Polónyho. Aj preto sa tento duel nemohol skončiť nijak inak než bezgólovou remízou.

TJ ŠK Sokol Jakub – ŠK Hrochoť 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Diabelko. ŽK: Mišány – Mazúch. Diváci: 150.

Sásová odcestovala na horúcu pôdu vedúceho celku súťaže do Kováčovej s cieľom prekvapiť, čo sa jej v prvom polčase čiastočne darilo. Domáci v snahe potvrdiť si postup do štvrtej ligy boli do prestávky eliminovaní, no nášmu celku sa zranil ofenzívny Vidiečan a po polhodine k nemu pribudol aj ďalší futbalista, tentoraz Marcel Turčan. Do hry tak išiel aj hrajúci tréner hostí Jobko. Skóre sa menilo až v druhom polčase. Nástup do neho vyšiel Kováčovej. V 48. minúte sa postaral o vedúci gól René Duda a o sedem minút na to zvýšil na 2:0 Šanta. Sásovej vykresal iskierku nádeje na body v 73. minúte znižujúcim zásahom René Turčan. Snaha bystrického mužstva o vyrovnanie však nemala dlhé trvanie, pretože v 82. minúte sa znovu presadil Duda – 3:1 a bodku za zápasom dal ešte v dve minúty pred koncom riadneho hracieho času kanonier Kalutskyi.

ŠK Prameň Kováčová – ŠK Sásová 4:1 (0:0)

Góly: 48. a 82. Duda, 55. Šanta, 88. Kalutskyi – 73. R. Turčan. Rozhodoval: Polomský. ŽK: Kalutskyi – M. Turčan, Badinský. Diváci: 250.

Predposledný Priechod sa predstavil na Bacúchu a od začiatku sa tam hral herne vyrovnaný a kombinačný futbal, no prevažne v strede poľa a bez vážnejších šancí. Obe mužstvá sa v koncovke osmelili až po polhodine, najskôr za domácich pohrozil dvakrát Švidraň, no s oboma strelami si brankár Priechodu Vesel poradil. Na opačnej strane mal dve dobré príležitosti Klačan, no pri prvej mu dorážku vykopol obranca a pri druhej po zasekávačke mieril tesne vedľa. Otvárací gól padol až v poslednej minúte prvého polčasu, kedy po spornom ofsajdovom momente dostal loptu do behu Kurek a svoj nájazd i s prispením žrde premenil. V druhom polčase už museli hostia otvoriť hru, čo pochopiteľne prospievalo aj domácim a vytvorili si viacero príležitostí. Hneď z prvej pridal po krásnej krížnej strele poisťujúci gól Lenďák. Priechod mohol po hodine hry skorigovať, ale gól Matúša Vajdu z polovice ihriska nebol za taktiež nie príliš opodstatnených príčin uznaný. Záver duelu už tak celkom jednoznačne patril domácim, ktorí po pekných akciách pridali ďalšie dva góly. Postarali sa o ne Švéda a Gemzický. Domáci vyhrali zaslúžene, no vzhľadom na herný priebeh je pre hostí štvorgólová prehra príliš krutá. (ah)

FK 09 Bacúch – OFK 1950 Priechod 4:0 (1:0)

Góly: 44. Kurek, 50. Lenďák, 77. Švéda, 81. Gemzický. Rozhodoval: Vrábeľ. ŽK: Rusnák, Gemzický – Ivanič, M. Vajda, Kulík, Penov. Diváci: 150.

Selce si predohrali duel s Lovčou už v stredu a doma vyhrali dvoma gólmi Filipa Koctúra. Ten prvý dal tento útočník v závere prvého polčasu a druhý pridal na konci druhého, keď už náš celok hral v početnej prevahe potom, čo rozhodca vylúčil v 85. minúte hosťujúceho Neuschla za urážku čiarového arbitra. Nepáčilo sa mu ako mával so zástavkou.

ŠK Selce – TJ Lovča 2:0 (1:0)

Góly: 44. a 89. Koctúr. Rozhodoval: Ľupták. ŽK: Strečok – Orság, Goral. ČK: 85. Neuschl (Lovča) za urážku čiarového rozhodcu. Diváci: 100.

Zostávajúce výsledky: Sása – Š. Bane 1:4, D. Niva – L. Vieska 1:1, Lieskovec – Krupina 0:3.

Posledné kolo sa hrá budúci víkend. V sobotu 16. júna o 17.00 hodine privíta Sásová na svojom ihrisku Lieskovec. Ostatné zápasy sa hrajú v nedeľu 17. júna o 17.30 hodine kedy druhá Hrochoť hostí víťaza ligy Kováčovú, predposledný Priechod privíta na svojom obecnom štadióne Dobrú Nivu (tento duel sa môže presunúť taktiež na sobotu), Selce sa predstavia v Ladomerskej Vieske a Jakub v Štiavnických Baniach.

1. Kováčová 55b, 2. Hrochoť 51b, 3. Sásová 43b, 4. Jakub 43b, 5. Lovča 42b, 6. Bacúch 40b, 7. Selce 38b, 8. Lieskovec 36b, 9. Štiav. Bane 33b, 10. Ladomerská Vieska 29b, 11. D. Niva 28b, 12. Krupina 24b, 13. Priechod 15b, 14. Sása 9b.

Autor: (cb), Foto: archív (jakub/hrochoť) + fb (bacúch/priechod)