Bratislavský Inter bol nad sily Šalkovej, v pohári ide ďalej iba Medzibrod

5 /

V treťom kole Slovenského pohára (Slovnaft cup) neuspela v utorok naša mestská Dukla vo Fiľakove a v stredu sa to nepodarilo v domácom prostredí ani Šalkovej. Nad jej sily bol druholigový bratislavský Inter. Iba Medzibrod si poradil s papierovo slabším súperom z Čierneho Balogu po výsledku 2:0, takže ako jediný tím z banskobystrického okresu sa predstaví v štvrtom kole.

V Šalkovej to bol v stredu večer malý futbalový sviatok. Zavítal tam totiž slávny klub – Inter Bratislava. Hralo sa o 19-tej hodine pod umelým osvetlením a 450 divákov videlo v prvom polčase oduševnený a bojovný výkon domácich. Tí hrozili najmä po štandardkách, tlačili sa dopredu, no prišla chyba v jedenástej minúte, keď po aute nasledoval center pred bránku, kde si najvyššie vyskočil nepokrytý Vlček a rozvlnil sieť za gólmanom Smerekom –  0:1. Napriek nepriaznivému stavu snaha Šalkovčanov pokračovala, chceli v útoku niečo vymyslieť, ale veľmi dobre pracovala aj defenzíva hostí na čele so skúseným stopérom Salátom. Inter vždy keď pohrozil, tak to zaváňalo gólom. Po centri z ľavej strany hlavičkoval perfektne Olatunji, domácich podržal gólman Smerek. Z diaľky to skúšal nebezpečnou strelou Štrba, na opačnej strane po polhodine hry bol nedovolene rukou zastavený domáci Lašút, no rozhodca Nemček neodpískal pokutový kop. Do prestávky to ešte vyskúšal hlavou Saláta, ale skóre nemenil.

To sa menilo až po zmene strán. Hneď v 48. minúte predviedol Olatunji krásny slalom cez obranu Šalkovej a vychutnal si aj bezmocného brankára – 0:2. Tento hráč bol vpredu doslova na neudržanie, mal i ďalšie šance, v 56. minúte ho vychytal Smerek, ktorý mal plné ruky práce aj pri ďalších dvoch jeho príležitostiach po hodine hry, pomohli mu pritom i spoluhráči.  Menšiu drámu mohol privodiť v 71. minúte domáci kapitán Miroslav Debnár. Postupoval dopredu, mal pred sebou vysokú loptu a možno chýbali centimetre aby lepšie zakončil a pokoril Morgosa v bránke. Kvalitnejší Inter však herne dominoval na ihrisku a prevahu potvrdil tretím gólom. Po prihrávke Baldovského z pravej strany sa medzi hráčmi v šestnástke presadil pohotovou strelou k žrdi Sečkář 0:3. V 75. minúte už bolo 0:4, keď krásnu prihrávku do uličky dostal Fedor a pred Smerekom nezaváhal. Duel bol prakticky rozhodnutý, bodku za ním dala iba zbytočná chyba brankára Šalkovej, ktorý zle vybehol, čo potrestal Baldovský pohodlným spôsobom, uzavrel tak skóre na konečných 0:5.

FK Šalková – FK Inter Bratislava 0:5 (0:1)

Góly: 12. Vlček, 48. Olatunji, 72. Sečkář, 75. Fedor, 89. Baldovský. Rozhodoval: Nemček. ŽK: Sečkář (Inter). Diváci: 450.

Medzibrod doma zvládol duel s Čiernym Balogom. Od úvodu mal viac z hry, ale v osemnástej minúte sa zranili až dvaja hráči hostí. Citeľná bola najmä strata stopéra Horvátha, ktorý opustil ihrisko s podozrením na zlomeninu nohy. Dlhšie sa nehralo, čo oba tímy vyviedlo z herného konceptu. Tempo bolo nižšie, prvý vyrovnaný polčas sa skončil bez výraznejších šancí na oboch stranách. Po zmene strán pohrozili najprv Baločania. Jeden z ich hráčov sa rútil sám na brankára, poslal loptu povedľa neho, ale aj povedľa žrde. Na opačnej strane to skúšal z hranice šestnástky Haviar, no jeho strela bola zblokovaná. Do vedenia išiel napokon Medzibrod po hodine hry. Po centri sa v šestnástke presadil Matis hlavou, keď mieril k opačnej žrdi – 1:0. Ambície hostí poklesli po vylúčení Ťažkého. Pipich si hodil loptu po čiare a spomínaný previnilec ho nabral oboma nohami dopredu. Oslabení Horehronci sa potom snažili vyrovnať, ale nevypracovali si vyloženú šancu. Domáci sa spoliehali na protiútoky a jeden v závere aj využili. To už hral súper vabank. Matis si zbehol do pokutového územia a technickou strelou stanovil v 85. minúte konečný výsledok na 2:0.

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Partizán Čierny Balog 2:0 (0:0)

Góly: 64. a 85. Matis. Rozhodoval: Polomský. ŽK: Bobok, Rajčok, D. Selecký – Betka, Mózer. ČK: 65. Ťažký za podrazenie (Č. Balog). Diváci: 350.

V štvrtom kole Slovenského pohára sa v stredu 5. septembra stretne Medzibrod s Fiľakovom (premožiteľ banskobystrickej Dukly).

Autor: (bl), Foto: autor (zo zápasu Šalková - Inter)