Pumy zvládli dôležitý zápas so Slovanom, jasne ho vyhrali + HLASY

ŠPORT
0 /

16825892_1351980978202264_116049478793496365_o

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 12. kole ženskej extraligy zvíťazili doma nad bratislavským Slovanom jasne 62:38, keď vyhrali každú štvrtinu, pričom základ víťazstva položili v druhej desaťminútovke.

Do zostavy Bystričaniek sa po pol roku liečby vrátila uzdravená Lucia Striešová. Po autonehode dokázala zvládnuť viacero komplikovaných operácií a talentovaná basketbalistka sa postupne zapojí do súťažného kolotoča.

Úvod zápasu vyšiel našim hráčkam. Išli do vedenia 4:09:1, avšak potom sa dostavil akýsi útlm a Bratislavčanky otočili stav desaťbodovou šnúrou na 9:11. Do pol minútky sme však opäť viedli po trojke Striešovej a keďže jedenásť sekúnd pred prvou prestávkou premenila jeden trestný hod Kozáková, prvú štvrtinu Bystričanky vyhrali 13:11.

Na začiatku druhého dejstva vyrovnala hosťujúca Oštádalová, ale na našej strane kontrovala trojkou a trestným hodom Lukačiková a následne strelecky explodovali Ozdincová s Matejčíkovou. Slovanistkám to nepadalo do koša, takmer štyri minúty sa nedokázali presadiť. V 17. minúte znižovala Vaiglová na 26:17, ale ´pumy´ to nevyviedlo z miery. K spomínaným dvom našim hráčkam sa pridala Jelenčíková a na polčas sa išlo už za jednoznačnejšieho výsledku 33:22.

V tretej štvrtine sa obraz hry príliš nemenil. Najprv síce Oštádalová zaknihovala trojku, ale my sme odpovedali dvoma dvojkami Ozdincovej. Súper dal v tejto často hry dohromady tri trojky, my sme sa však dokázali presadiť aj pod košom zásluhou pivotky Jassovej, takže pred štvrtým dejstvom bol náš náskok ešte vyšší – 48:33.

V poslednom dejstve dali hostky len päť bodov, pôsobili už odovzdanejšie na palubovke. Na kôš Striešovej ešte odpovedala Vaiglová (50:35) a po trestnom hode Jelenčíkovej dala trojku v 35. minúte Tarkovičová (51:38). Od tohto momentu však Slovan už nebodoval, takže žiadna dráma sa konať na Štiavničkách nemohla. Ozdincová, Jelenčíková, Matejčíková a Kozáková tak stanovili konečný výsledok na 62:38.

Ďalší extraligový zápas odohrajú Banskobystričankyv sobotu 13. januára opäť na domácej palubovke, teda v hale na Štiavničkách, kde privítajú ďalšieho dôležitého súpera  BKM Junior UKF Nitra. Ešte predtým však zabojujú o účasť vo Final 6 Slovenského pohára, a to konkrétne najbližšiu stredu 20.decembra na Štiavničkách o 18.00 hodine v súboju s juniorkami Good Angels Košice. Prvý duel vyhrali naše ´pumy´ na východe republiky o deväť bodov, druhý je teda odvetný a máme v ňom dobrú východiskovú pozíciu na postup.

Fakty o zápase:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 62:38 (13:11, 33:22, 48:33)

Štvrtiny: 13:11, 20:11, 15:11, 14:5. TH: 19/11 – 8/5. Fauly: 15 – 22. Trojky: 5 – 5. Rozhodovali: Tomašovič, Turček a Izák. Diváci: 200.

ŠKP 08: Ozdincová 18/2/, Števulová 0, Jelenčíková 7, Jassová 6 (8 dosk.), Matejčíková 15/1/ (Striešová 5/1/, Kozáková 5 (7 dosk.), van Dalen 2, Lukačiková 4, Hanková 0)

Najviac bodov Slovan: Ošťádalová a Vaiglová 11, Tarkovičová 7.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent trénera Banskej Bystrice: Úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv aj napriek tomu, že sme vyhrávali 9:1. Naše naladenie bolo slabé. Až zvýšenou agresivitou sme rozhodli o výsledku. Škoda, že aktívnu hru v obrane sme si neudržali konštantne počas celého priebehu zápasu. V neposlednom rade nás všetkých veľmi teší, že sa na palubovku vrátila Lucka Striešová. Dokázala, že keď sa chce, tak sa dá prekonať všetko.

Michaela Ozdincová, najviac bodov za ŠKP 08: „Na zápas sme sa takticky pripravovali dlhšie obdobie. Striedali sme dnes lepšie úseky s horšími, čo myslím vyplývalo z občasného poľavenia v koncentrácii. To by sme v budúcnosti mali eliminovať, pretože by sa nám to mohlo vypomstiť. Každopádne sa z víťazstva tešíme.“

Lucia Striešová, uzdravená hráčka ŠKP 08: „I keď Slovan pricestoval v mierne oslabenej zostave, vedeli sme, že tento zápas nebude ľahký. Na začiatku sme v obrane vôbec neplnili to, čo sme si povedali. Dovolili sme súperovi mnoho voľných striel. Taktiež sme neboli plne koncentrované na doskoku a hostky nás potrestali práve bodmi po útočnom doskoku. Potom sme sa postupne dostali do tempa, zlepšili sme hlavne obranu a po získaných loptách dali ľahké koše. Vytvorili sme si náskok, ktorý sme si už udržiavali po celý zápas. Som rada, že sme splnili náš cieľ – vyhrať a tiež som šťastná, že som sa mohla už aj ja pripojiť k družstvu po dlhšej dobe i zápasovo. Tiež by som chcela poďakovať všetkým, ktorí ma podporovali pri návrate na ihrisko a trénerovi za prejavenú dôveru.

Danilo Rakočevič, tréner Slovana Bratislava: „Zápas sme si prehrali v druhej štvrtine, keď sme stratili viacej lôpt po sebe a super každú stratu trestal košom. V mnohých situáciách v obrane sme mali dobré momenty, ale stále máme problém s efektivitou v útoku. Aj my sme veľmi radi, že opäť na extraligovú palubovku nastúpila po zranení domáca basketbalistka Lucka Striešová.“

Poradie:

1. Good Angels Košice 26b, 2. Piešťanské Čajky 23b, 3. Ružomberok 22b, 4. B. Bystrica 16b, 5. Poprad 15b, 6. Nitra 15b, 7. Šamorín 14b, 8. Slovan 13b.

Autor: (bl), Foto: Zdroj fb archív ŠKP 08 (I. Golembiovský)