Pumy zvládli dôležitý zápas so Slovanom, jasne ho vyhrali + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 12. kole ženskej extraligy zvíťazili doma nad bratislavským Slovanom jasne 62:38, keď vyhrali každú štvrtinu, pričom základ víťazstva položili v druhej desaťminútovke.

Do zostavy Bystričaniek sa po pol roku liečby vrátila uzdravená Lucia Striešová. Po autonehode dokázala zvládnuť viacero komplikovaných operácií a talentovaná basketbalistka sa postupne zapojí do súťažného kolotoča.

Úvod zápasu vyšiel našim hráčkam. Išli do vedenia 4:09:1, avšak potom sa dostavil akýsi útlm a Bratislavčanky otočili stav desaťbodovou šnúrou na 9:11. Do pol minútky sme však opäť viedli po trojke Striešovej a keďže jedenásť sekúnd pred prvou prestávkou premenila jeden trestný hod Kozáková, prvú štvrtinu Bystričanky vyhrali 13:11.

Na začiatku druhého dejstva vyrovnala hosťujúca Oštádalová, ale na našej strane kontrovala trojkou a trestným hodom Lukačiková a následne strelecky explodovali Ozdincová s Matejčíkovou. Slovanistkám to nepadalo do koša, takmer štyri minúty sa nedokázali presadiť. V 17. minúte znižovala Vaiglová na 26:17, ale ´pumy´ to nevyviedlo z miery. K spomínaným dvom našim hráčkam sa pridala Jelenčíková a na polčas sa išlo už za jednoznačnejšieho výsledku 33:22.

V tretej štvrtine sa obraz hry príliš nemenil. Najprv síce Oštádalová zaknihovala trojku, ale my sme odpovedali dvoma dvojkami Ozdincovej. Súper dal v tejto často hry dohromady tri trojky, my sme sa však dokázali presadiť aj pod košom zásluhou pivotky Jassovej, takže pred štvrtým dejstvom bol náš náskok ešte vyšší – 48:33.

V poslednom dejstve dali hostky len päť bodov, pôsobili už odovzdanejšie na palubovke. Na kôš Striešovej ešte odpovedala Vaiglová (50:35) a po trestnom hode Jelenčíkovej dala trojku v 35. minúte Tarkovičová (51:38). Od tohto momentu však Slovan už nebodoval, takže žiadna dráma sa konať na Štiavničkách nemohla. Ozdincová, Jelenčíková, Matejčíková a Kozáková tak stanovili konečný výsledok na 62:38.

Ďalší extraligový zápas odohrajú Banskobystričankyv sobotu 13. januára opäť na domácej palubovke, teda v hale na Štiavničkách, kde privítajú ďalšieho dôležitého súpera  BKM Junior UKF Nitra. Ešte predtým však zabojujú o účasť vo Final 6 Slovenského pohára, a to konkrétne najbližšiu stredu 20.decembra na Štiavničkách o 18.00 hodine v súboju s juniorkami Good Angels Košice. Prvý duel vyhrali naše ´pumy´ na východe republiky o deväť bodov, druhý je teda odvetný a máme v ňom dobrú východiskovú pozíciu na postup.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 62:38 (13:11, 33:22, 48:33)

Štvrtiny: 13:11, 20:11, 15:11, 14:5. TH: 19/11 – 8/5. Fauly: 15 – 22. Trojky: 5 – 5. Rozhodovali: Tomašovič, Turček a Izák. Diváci: 200.

ŠKP 08: Ozdincová 18/2/, Števulová 0, Jelenčíková 7, Jassová 6 (8 dosk.), Matejčíková 15/1/ (Striešová 5/1/, Kozáková 5 (7 dosk.), van Dalen 2, Lukačiková 4, Hanková 0)

Najviac bodov Slovan: Ošťádalová a Vaiglová 11, Tarkovičová 7.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent trénera Banskej Bystrice: Úvod zápasu nám nevyšiel podľa predstáv aj napriek tomu, že sme vyhrávali 9:1. Naše naladenie bolo slabé. Až zvýšenou agresivitou sme rozhodli o výsledku. Škoda, že aktívnu hru v obrane sme si neudržali konštantne počas celého priebehu zápasu. V neposlednom rade nás všetkých veľmi teší, že sa na palubovku vrátila Lucka Striešová. Dokázala, že keď sa chce, tak sa dá prekonať všetko.

Michaela Ozdincová, najviac bodov za ŠKP 08: „Na zápas sme sa takticky pripravovali dlhšie obdobie. Striedali sme dnes lepšie úseky s horšími, čo myslím vyplývalo z občasného poľavenia v koncentrácii. To by sme v budúcnosti mali eliminovať, pretože by sa nám to mohlo vypomstiť. Každopádne sa z víťazstva tešíme.“

Lucia Striešová, uzdravená hráčka ŠKP 08: „I keď Slovan pricestoval v mierne oslabenej zostave, vedeli sme, že tento zápas nebude ľahký. Na začiatku sme v obrane vôbec neplnili to, čo sme si povedali. Dovolili sme súperovi mnoho voľných striel. Taktiež sme neboli plne koncentrované na doskoku a hostky nás potrestali práve bodmi po útočnom doskoku. Potom sme sa postupne dostali do tempa, zlepšili sme hlavne obranu a po získaných loptách dali ľahké koše. Vytvorili sme si náskok, ktorý sme si už udržiavali po celý zápas. Som rada, že sme splnili náš cieľ – vyhrať a tiež som šťastná, že som sa mohla už aj ja pripojiť k družstvu po dlhšej dobe i zápasovo. Tiež by som chcela poďakovať všetkým, ktorí ma podporovali pri návrate na ihrisko a trénerovi za prejavenú dôveru.

Danilo Rakočevič, tréner Slovana Bratislava: „Zápas sme si prehrali v druhej štvrtine, keď sme stratili viacej lôpt po sebe a super každú stratu trestal košom. V mnohých situáciách v obrane sme mali dobré momenty, ale stále máme problém s efektivitou v útoku. Aj my sme veľmi radi, že opäť na extraligovú palubovku nastúpila po zranení domáca basketbalistka Lucka Striešová.“

1. Good Angels Košice 26b, 2. Piešťanské Čajky 23b, 3. Ružomberok 22b, 4. B. Bystrica 16b, 5. Poprad 15b, 6. Nitra 15b, 7. Šamorín 14b, 8. Slovan 13b.

Autor: (bl), Foto: Zdroj fb archív ŠKP 08 (I. Golembiovský)