Pumy vzdorovali Šamorínu tri štvrtiny, myslia už na Poprad + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica sa po dlhšej prestávke predstavili v ženskej extralige. Doma privítali Šamorín a dlho favoritovi duelu vzdorovali.

Pumám nevyšla prvá štvrtina. Prehrávali 0:5, no zásluhou Todorovičovej dokázali znížiť na 5:7. Šamorínčanky však následne zapli na vyššie obrátky, vydarili sa im pokusy spoza veľkého oblúka a po košoch Slezárikovej a Theinerovej bolo 10:22. V závere tohto dejstva Bystričanky dokázali znížiť. Jeden trestný hod premenila Pavlendová a trojkou sa prezentovala Matejčíková (14:22).

V druhej štvrtine sme boli hostkám vyrovnaným súperom. V 15. minúte svietil na tabuli prijateľný stav 20:26 a po dvojke van Dalenovej to bolo ešte nádejnejšie 22:26. Držali sme teda krok, trojku pridala i Števulová (26:30), škoda len že o pár sekúnd rovnakým zápisom odpovedala Beronjaová. To žiaľ nebolo všetko, pretože 32 sekúnd pred prestávkou sa presadila spoza veľkého oblúka i Nagyová, takže polčas sa napokon skončil výsledkom 26:36.

Tretia štvrtina bola najvyrovnanejšia zo všetkých. Naše hráčky ju prehrali iba tesne a zaznamenali v nej dovedna 21 bodov. Šamorínčanky nedokázali výraznejšie odskočiť, po Verlíkovej trojke sme dokonca znížili na rozdiel ôsmich bodov 40:48 a keď sa presadila spoza veľkého oblúka i naša Matejčíková, stav ešte viac príťažlivejší – 43:48. Drámu napokon nepripustili Slezáriková a Vyňuchalová. Tieto basketbalistky sme nedokázali ustrážiť, takže razom bolo 43:56. Po dvoch košoch Matejčíkovej sa išlo do záverečnej desaťminútovky za stavu 47:58.

Posledné dejstvo pumám podobne ako prvé nevyšlo. Na kôš čakali diváci na Štiavničkách takmer tri minúty, ale dali ho hostky. Hašková naštartovala strelecký uragán a v 36. minúte bolo už o zápase prakticky rozhodnuté – 47:67. Po oddychovom čase trénera Michálika sme zaknihovali kôš, no strelecký pôst trval dlhých päť minút a dvadsaťjeden sekúnd. Prelomila ho Matejčíková. Pridali sa k nej potom i ďalšie spoluhráčky, ale na zvrat Bystričanky pomýšľať nemohli.

Najbližšie hrajú Bystričankysobotu 10. decembra. Predstavia sa v Poprade proti tamojšiemu družstvu BAM.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 56:73 (14:22, 26:36, 47:58)

Štvrtiny: 14:22, 12:14, 21:22, 9:15. TH: 12/7 – 13/10, fauly: 18 – 17, trojky: 5 – 7, rozhodovali: Bartoš, Kurpaš a Špirka

ŠKP 08: Števulová 7 /1/, Verlíková 8 /2/, Ozdincová 7, Jelenčíková 7, Todorovič 5, (van Dalen 2, Piperková 0, Matejčíková 17 /2/, Horecká 0, Pavlendová 3).

Najviac bodov Šamorín: G. Nagyová 19 (4 trojky), Vyňuchalová 17, Slezáriková 11.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent trénera ŠKP 08: Úvod zápasu nám nevyšiel. Dovolili sme súperovi odskočiť do vedenia. To si dokázal udržiavať a kontroloval tento odstup. Dvakrát sme sa dokázali priblížiť na 4 resp. 5 bodov, no nedokázali sme zápas viac zdramatizovať. Odohrali sme dobré stretnutia, škoda len, že výsledok nebol lepší. Ďalšie zápasy sú pre nás podstatné a verím, že zaberieme naplno.“

Jana Matejčíková, najviac bodov za ŠKP 08: „Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, ale súper nás od samého začiatku tlačil a nedovolil nám dávať ľahké koše. Naša koncentrácia padala a v obrane sme začali robiť chyby. Nedodržiavali sme stanovené pravidlá a Šamorín nás za to trestal. Hral sústredene, dobre sa na nás pripravil. Hostky premieňali voľné strely a my sme tak museli celý čas iba doťahovať. Dvakrát sa nám to podarilo, ale akonáhle sme stiahli náskok súpera na štyri či päť bodov, okamžite sme spravili tri obranné a hostky opäť vedenie navýšili. Zápas nám nevyšiel podľa predstáv, no musíme sa teraz sústrediť na ten najbližší v Poprade. Ten bude pre nás dôležitý.“

Natália Jelenčíková, hráčka ŠKP 08: „Do zápasu sme nastupovali s odhodlaním potrápiť súpera. Stanovili sme si veci, ktoré sme od začiatku dodržiavali. Hrali sme prienikovú hru, mali sme doskok a behali sme. Zápas bol však veľmi monotónny. Vždy keď sme stiahli náskok súpera, poľavili sme v koncentrácii a Šamorínčanky to zužitkovali. Mali množstvo voľných striel. Pramenilo to z našej chybnej obrany. Štvrtú štvrtinu sme odohrali veľmi zle. Musíme si zobrať ponaučenie z chýb. Od tohto momentu sa plne sústredíme na duel v Poprade, kde chceme vyhrať.“

Autor: (bl), Foto: Zdroj archív facebook BK ŠKP 08 (autor Ivan Golembiovský)