Pumy na Piešťanské Čajky nestačili, už sa hotujú na nadstavbu o 5. miesto + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v poslednom zápase základnej časti v extralige žien prehrali na palubovke favorizovaných Piešťanských Čajok rozdielom triedy. Príležitosť dostali aj viaceré mladé hráčky, ale tie sklamali. Teraz čakajú naše ´pumy´ dva domáce duely v nadstavbovej časti o 5. až 8. miesto.

V úvode sme s domácim družstvom držali krok. Ten síce viedol 4:0, avšak z trestných hodov znižovala Matejčíková a dvojku z hry pridala Ozdincová. Po troch minútach bol teda stav nerozhodný. Lenže potom sa už presadzoval iba súper, naším dievčatám to nepadlo viac než štyri minúty do koša. Až na konci prvej štvrtiny nám padli dve trojky, Háberová znížila na 14:7 a Ozdincová na 16:10.

V druhej štvrtine zaznamenali Bystričanky osem bodov. Piešťany dominovali na palubovke, mali navrch a potvrdzovali svoju kvalitu. Z našich basketbalistiek sa bodovo presadila pivotka Žilinská (25:12), za tri body Ozdincová (32:15), z trestného hodu znovu Ozdincová (38:16) a dvojku zaznamenala ešte Mesárošová (40:18). Polčas sme však prehrali o 28 bodov.

Do tretej štvrtiny sme išli s odhodlaním pobiť sa o lepší výsledok a dali sme v nej najviac bodov – 13. Darilo sa sprvu Žilinskej, zaznamenala dva koše v rade, no na opačnej strane sme nevedeli ustrážiť domácu legionárku Thompson. V 25. minúte bol po koši našej Striešovej stav 64:24. Bodovo sa ešte z trestných hodov presadili Ozdincová Matejčíkovou a druhú trojku v stretnutí si pripísala na svoje konto Háberová, znižovala na 73:31.

V štvrtej štvrtine dostali príležitosť viaceré mladé hráčky ŠKP 08 a tie sa nedokázali presadiť. Piešťanské Čajky svoj náskok navyšovali a pomaly hrozilo, že by sa mohli priblížiť k stobodovej hranici. Tréner Mihálik preto poslal v závere na palubovku predsa len skúsenejšie zverenkyne, takže prvý kôš zaznamenala Odzdincová dve minúty a dvanásť sekúnd pred koncom, upravovala na 87:33 a 31 sekúnd pred klaksónom zaknihovala táto naša basketbalistka aj trojku (89:36). Posledné slovo však mali domáce po úspešných trestných hodoch Jakubcovej.

Najbližšie sa naše ´pumy´ predstavia v nadstavbovej časti extraligy o 5. až 8. miesto v nedeľu 20. januára doma v hale na Štiavničkách, kde o 18.00 hodine privítajú BKM Junior UKF Nitra.

Ďalší zápas odohráme taktiež doma pod Urpínom v spomínanej hale vo štvrtok 24. januára, znovu o 18.00 hodine a hostíme Slovan Bratislava.

Piešťanské Čajky – ŠKP 08 Banská Bystrica 91:36 (18:10, 46:18, 73:31)

Štvrtiny: 18:10, 28:8, 27:13, 18:5. TH: 13/11 – 8/7. Fauly: 13 – 11. Trojky: 8 – 5. Rozhodovali: Ženiš, Mlynarčík, Uhrin. Diváci: 270.

Piešťanské Čajky: Mikulášiková 11 ( + 10 doskokov), Thompson 11, M. Matejčíková 11, Hašková 9, Mihaljevičová 9 (Jakubcová 16, Lubin 12, Dovčíková 9 /3/, Majtásová 3, Bábiková 0).

ŠKP 08: Ozdincová 16/3/, Števulová 0, Vargová 0, J. Matejčíková 4, Piperková 0 (Striešová 2, Žilinská 6 (+ 7 doskokov), Háberová 6/2/, Hanková 0, Mesárošová 2, Oborilová 0, Šuňová 0)

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Bolo to dnes príliš ustráchané z našej strany, hlavne zo strany mladých hráčok. Čakal som od nich viac, keďže nemali v tomto zápase čo stratiť. Viazla nám organizácia hry, taký ladivý pohyb v útoku. Očakával som, že prejav bude trošku lepší, živší, dravší, v tomto sme zaostali za predošlými zápasmi. V štvrtej štvrtine dostali príležitosť mladé hráčky, tam sa to na vývoji nepriaznivého skóre najviac ukázalo, pôsobili na môj vkus dosť vystrašene. Už sa však musíme pripraviť na nadstavbu o 5. až 8. Miesto. Verím, že sa dostavia úspešnejšie výsledky.“

Michaela Ozdincová, najviac bodov za ŠKP 08: „Bol to zápas, v ktorom sme nemali čo stratiť. Mohli sme si vyskúšať veci, ktoré chceme hrať v nasledujúcich zápasoch. Myslím si, že nám viazla spolupráca v útoku, v obrane tiež, ale súper mal proporčne lepšie stavané hráčky a s nimi sme si miestami nevedeli dať rady, najmä v dolnom postavení. Mne tam padlo zopár striel, ale nie je to o tom. Skôr by ma takýto bodový úspech potešil pri tímovom úspechu, kebyže každá hráčka nechá na ihrisku to, čo má. V takom prípade by sme odchádzali spokojnejšie. Tešíme sa však už na nadstavbu a hneď na ten nasledujúci zápas v nedeľu s Nitrou.“

Autor: (bl), Foto: web Piešťanské Čajky