Pumy odohrali s Popradom vyrovnanú partiu, pohoreli v streľbe + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v ôsmom kole extraligy žien cestovali do Popradu s cieľom zaknihovať si prvú výhru v tejto súťaži. A hoci odohrali vyrovnanú partiu so súperom, napokon sa netešili z víťazstva, pretože pohoreli v úspešnosti streľby.

Naše pumy mali dobrý vstup do zápasu. Prvá päťminútovka im vyšla, viedli o sedem bodov (2:9), neskôr 6:11, avšak nezvládli záver prvej štvrtiny. Domáce za pol druha minúty vyrovnali, takže do druhej desaťminútovky išli oba tímy za nerozhodného stavu 11:11. A začali sme toto dejstvo lepšie my. Po trojke van Dalen a dvojke Vargovej sme viedli o päť bodov. Popradčanky sa dotiahli na rozdiel bodu, ale v 14. minúte po trestnom hode Ozdincovej bol stále pre Bystričanky stav priaznivý – 15:17. Škoda potom, že ´pumy´ pohoreli v streľbe, viac než šesť minút sa netrafili do koša, čo súper patrične využil a zariadil obrat – 25:17. Iskru nádeje vykresala trojkou Ozdincová, no posledné slovo mala domáca Filičková, takže na veľkú prestávku sa išlo za stavu 27:20.

Aj úvod tretej štvrtiny patril Filičkovej, tá sa trafila spoza veľkého oblúka a rozdiel bol už desaťbodový. Naše dievčatá sa potom snažili znížiť nepriaznivý stav, v 25. minúte sa im to podarilo na 32:27, ale znovu sa dostavila hluchšia pasáž v koncovke a Poprad si vytvoril jedenásťbodový náskok. V poslednej štvrtine sa už žiadny zázrak nekonal. Pumy sa stále trápili v úspešnosti streľby, v prvých piatich minútach štvrtého dejstva zaknihovala kôš iba Vargová, k nej sa potom z trestných hodov pridala van Dalen a dvojka Matejčíkovej v závere stretnutia už iba kozmeticky upravila konečný stav na 55:40.

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 55:40 (11:11, 27:20, 41:32)

Štvrtiny: 11:11, 16:9, 14:12, 14:8. TH: 14/17 – 6/14. Fauly: 19 – 16. Trojky: 5 – 4. Rozhodovali: Fanfara, Obertová a Kiss. Diváci: neuvedené.

Najviac bodov Poprad: Havranová 16, Filičková 9 (+10 doskokov) a Rusiňáková 8.

ŠKP 08: Matejčíková 6, Števulová 5/1/, van Dalen 9/1/, Vargová 4 (+ 10 doskokov), Piperková 2 (Ozdincová 11/2/, Žilinská 3, Háberová 0, Oborilová 0, Mesárošová 0, Hanková 0)

Miloslav Michálik, asistent trénera Banskej Bystrice: „Chcem aby to vyznelo pozitívne, ale nie až príliš, pretože sme nevyhrali. Práca, ktorú odvádzame a robíme, má už svoje črty. Dnes podali moje zverenkyne solídny výkon v obrane, plnili stanovené veci, v útoku nechýbalo nasadenie, družstvo ukázalo charakter. Jediný problém bol v zakončovaní, teda v percentuálnej úspešnosti streľby. Inak sme boli sme porovnateľným tímom domácim, mali sme dokonca o desať striel viac, ale pri 22 percentuálnej úspešnosti sa dá ťažko zápas vyhrať. Doskoky boli rovnaké, mali sme málo strát lopty, s herným prejavom teda môžem byť spokojný. Musíme už len strelecké pozície premieňať.“

Michaela Ozdincová, najviac bodov za ŠKP 08: „Chceli sme vyhrať a išli sme do Popradu s cieľom vyhrať. Pripravovali sme sa poctivo na súpera cez týždeň tak, aby sme mohli byť úspešné. Sme na nejakej ceste k úspechu, no trvá to trošku dlhšie. Musíme si ňou prejsť, aby sa dostavili výsledky. Niektoré mladé hráčky sa skvele chytili, napríklad Zuzka Vargová, ktorá nás podržala pod košom, ale pohoreli sme na úspešnosti streľby. Ostatné štatistiky boli v poriadku. Takže na koncovke musíme popracovať a potom prídu zápasy, ktoré vyhráme.“

Zuzka Vargová, najviac doskokov za ŠKP 08: „Bol to jeden z dobrých našich zápasov, ale mali sme zlú úspešnosť streľby. Nevedeli sme sa spod koša trafiť a premieňať dostatočne trestné hody. Inak to bolo z našej strany celkom dobré. V druhej štvrtine mali výpadok, tam sme sa niekoľko minút nevedeli trafiť do koša a potom sa už ťažko doháňal náskok súpera.“

Autor: (job), Foto: facebook BAM Poprad (archív)