Pumy nestačili na Šamorín, chýba im vyváženosť medzi útokom a obranou + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica nevyhrali ani v desiatom kole extraligy žien. Tentoraz cestovali do Šamorína a tamojší ŠBK bol podľa očakávania nad ich sily.

Úvod duelu začali lepšie naše basketbalistky, išli do vedenia po dvoch trestných hodoch Vargovej a po trojke kapitánky Števulovej bolo 2:5. Potom sa však začala výrazne presadzovať vysoká domáca pivotka Vyňuchalová, my sme kontrovali Vargovou na 6:7, neskôr van Dalen na 8:9, Žilinská vyrovnávala na 11:11, Háberová už iba znižovala na 15:13 a van Dalen zásahom spoza veľkého oblúka na 17:16. Bolo to teda celkom vyrovnané v prvej desaťminútovke, ale napokon ju lepšie zvládli Šamorínčanky – 25:18. V druhej štvrtine ´pumy´ tri minúty držali súpera na šesťbodovom odstupe, ale potom zaznamenali dlhší strelecký výpadok a domáce tohto faktu využili. Polčas vyhrali jasne 43:27.

Ani na začiatku druhého polčasu sa nevedeli Bystričanky strelecky chytiť. Prvýkrát sa trafila po prestávke do koša Števulová po dlhých troch minútach a štyridsiatich sekundách, znižovala na 52:29, pridala sa k nej potom Háberová (52:31) a na dvojku Vyňuchalovej reagovala trojkou opäť kapitánka ŠKP 08 – 54:34.Chytili sme sa od tejto chvíle, premenili sme trestné hody a znížili na rozdiel 15-tich bodov. Lenže trestné hody začal premieňať aj súper, opäť bola v hre miestami nezastaviteľná Vyňuchalová, takže do záverečnej štvrtiny sa išlo za stavu 64:43. A v nej sa už žiadny zázrak očakávať zo strany našich ´púm´ nemohol, hoci sme ju odohrali najvyrovnanejšie. Síce sme sa dlhšie nevedeli presadiť, prvý kôš dala Žilinská po štyroch a pol minútach na 70:45, no v obrane sme už hrali solídne a toto dejstvo tak prehrali iba o jeden bodík.

Najbližšie sa naše ´pumy´ predstavia v sobotu 15. decembra na domácej palubovke v hale na Štiavničkách, keď netradične o 19.00 hodine privítajú Young Angels Košice.

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 75:53 (25:18, 43:27, 64:43)

Štvrtiny: 25:18, 18:9, 21:16, 11:10. TH: 8/8 – 13/15. Fauly: 17 – 12. Trojky: 5 – 4. Rozhodovali: Lamoš, Turčín a Hudec. Diváci: 100.

Najviac bodov Šamorín: Vyňuchalová 26 (+ 15 doskokov), Sujová 19/3/, Horvátová 11.

ŠKP 08: Matejčíková 2, Števulová 8/2/, Vargová 10 (+ 7 doskokov), van Dalen 11/2/, Piperková 0 (Žilinská 14, Háberová 4, Hanková 2, Oborilová 0, Mesárošová 0, Šunová 0, Rausová 0)

Miloslav Michálik, asistent trénera Banskej Bystrice: „Súper dnes s prehľadom vyhral. My sme robili naivné chyby v obrane. Pokým sme dokázali v obrane byť disciplinovaní, tak to bol hrateľný zápas. Rozhodol úsek na začiatku tretej štvrtiny, ktorý sme prehrali 11:0. Momentálne je to zložité pre mňa, prvú polku súťaže sme dobre bránili a mali sme problém v útoku. Teraz sa to vymenilo. Dokážeme v útoku aj niekedy rozumne zahrať. Chýba nám vyváženosť medzi útokom a obranou. Ak by to do seba všetko zaklaplo, tak môžeme byť úspešní. Škoda, že nemohla hrať Ozdincová kvôli pracovným povinnostiam. Dlhodobo nám vypadla Jelenčíková, chcel by som jej vyjadriť podporu, keďže má vážne zdravotné problémy. Všetci veríme, že to dobre dopadne a vráti sa plnohodnotne do života. Má podporu celého tímu.“

Zuzka Vargová, najviac doskokov za ŠKP 08: „Hoci sme v prvej štvrtine zo začiatku boli vyrovnaným súperom Šamorínu, celkovo sme však v prvom polčase nehrali príliš koncentrovane. Domáce nám dávali ľahké koše z protiútokov, to bol asi najväčší problém. Navyše mali počas celého zápasu dobrý obranný i útočný doskok, hlavne Vyňuchalovú sme nevedeli brániť a plus nám robili starosti spomínané rýchle protiútoky. V obrane nám to dnes nevyšlo, zle sme bránili. Čo sa týka útoku, pod kôš sme dostávali dosť lôpt a dávali sme z toho koše, ale nemali sme inkasovať až toľko veľa bodov. Máme ešte na čom pracovať.“

Autor: (job), Foto: ilustračné, facebook