Pumy doma zdolali Slovan excelentným výkonom Jassovej + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v play-off ženskej extraligy o konečné siedme miesto dokázali vyhrať doma nad Slovanom Bratislava 59:48. V sérii hranej na dve víťazstvá sme sa tak ujali vedenia 1:0.

Úvod zápasu bol rozpačitý. Naše ´pumy´ išli dvojkou Jassovej do vedenia 2:0, no na ďalší presný zásah sa čakalo takmer tri minúty. Trafila sa do koša napokon hosťujúca Tarkovičová spoza veľkého oblúka a otočila skóre na 2:3. Následne to začalo Slovanistkám padať najmä za tri body, v našom tíme znižovala iba pivotka Jassová, konkrétne na 4:5, 6:88:13. Pridala sa k nej iba jedným presným zásahom Ozdincová, ale nedokázala zvrátiť nepriaznivé skóre. Prvá štvrtina sa skončila 10:18.

V druhej štvrtine dominovala v našom družstve na palubovke znovu Beáta Jassová. Jej zásluhou sme držali do 15. minúty s hostkami krok, pretože zaknihovala sedem bodov v rade a skóre bolo priaznivejšie – 17:21. Dôležitý moment nastal po trojke Kozákovej a trestných hodoch Ozdincovej. Išli sme totiž po dlhom čase do vedenia 22:21. Talajková síce odpovedala dvojkou na 22:23, no záver polčasu patril Bystričankám. K strelecky disponovanej Jassovej sa pridala presným hodom spoza veľkého oblúka Piperková a posledný kôš pred veľkou prestávkou  pridala aj Jelenčíková. Na tabuli tak svietil stav 29:23.

V tretej štvrtine sme išli do vedenia 36:26, presadili sa Jelenčíková, OzdincováŠtevulová. Súper sa však na nás doťahoval. Po koši Matejčíkovej na 38:30 zaznamenali basketbalistky spod Urpína hluchšiu vyše trojminútovú pasáž. Slovanistky sa teda dotiahli na rozdiel dvoch bodov. Až 50 sekúnd pred koncom tohto dejstva dala dvojku Števulová, odpovedala na ňu trestnými hodmi hosťujúca Bilíková, no sekundu pred klaksónom jeden trestný hod premenila aj Matejčíková.

Do štvrtej štvrtiny sa išlo za stavu 42:38 a naše basketbalistky ju začali hrať výborne. Slovanistkám toho veľa nedovolili, naopak presadzovali sa, dávali jeden kôš za druhým, konkrétne Jelenčíková Jassová. Náš náskok práve vďaka nim narástol na 50:38. Po dvojke Ozdincovej to bolo ešte veselšie – 52:38. Až za tohto výsledku sa hostky chytili, padať to začalo Turzákovej a po zásahu Bilíkovej na 55:48 si musel zobrať bystrický kouč dve a pol minúty pred koncom oddychový čas. Ten našim dievčatám pomohol, pretože po ňom už držali súpera na dištanc a duel vyhrali 59:48.

Najbližšie sa teda Banskobystričanky predstavia na palubovke v Bratislavenedeľu 8. apríla o 15.00 hodine, pôjde o odvetný duel so Slovanom Bratislava. Ak ho vyhráme, skončíme na siedmom mieste v ženskej extralige. V prípade prehry sa bude hrať znovu v Banskej Bystrici budúcu stredu rozhodujúci duel.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 59:48 (10:18, 29:23, 42:38)

– stav série hranej na dve víťazstvá: 1:0

Štvrtiny: 10:18, 19:5, 13:15, 17:10. TH: 19/15 – 5/4. Fauly: 12 – 22. Trojky: 4 – 8. Rozhodovali: Tomašovič, Turček a Izák. Diváci: 60.

ŠKP 08: Ozdincová 11/1/, Jassová 23 (+11 doskokov), Jelenčíková 9, van Dalen 2 (+ 9 doskokov), Števulová 5/1/ (Matejčíková 3, Kozáková 3/1/, Piperková 3/1/)

Najviac bodov Slovan: Turzáková 14/4/, Tarkovičová 13/3/, Oštádalová 7.

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Ťažko sme sa rozbiehali po sviatkoch. Už utorňajší tréning bol katastrofálny, to sa odrazilo najmä v prvej štvrtine. V druhej sa moje zverenkyne rozbehli, začali plniť stanovené veci v obrane. Rozhodla práve obrana a excelentný výkon Jassovej, ktorú sme hľadali v dolnom postavení. Jej sa darilo strelecky, ona nás držala, podala fakt výborný výkon. V druhom polčase sme to postavili vyslovene obranne a rozhodol kolektívny výkon. Otriasli sme sa po prehre s Nitrou. Dúfam, že takto budeme pokračovať aj v najbližších dvoch zápasoch. Bol by som rád, keby to bol už iba jeden, no rešpektujeme silu súpera.“

Beáta Jassová, najlepšia hráčka, najviac bodov i doskokov za ŠKP 08: Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Splnili sme to, čo sme si predsavzali. Čo sa týka mojich bodov, zrejme Slovan podcenil našu silu pod košom. Baby mi to tam krásne zhadzovali, vďaka im patrí i za prihrávky. Ani si nepamätám, kedy som zaznamenala toľko bodov, možno minulý rok v play-off naposledy. Som spokojná nielen s mojím výkonom, ale aj s tímovým. Určite chceme vyhrať v nedeľu, no musíme sa vysporiadať s agresívnou hrou súpera, iba vtedy to bude dobré.“

Danilo Rakočevič, tréner Slovana Bratislava:Zaslúžene sme prehrali, hoci sme sa snažili ako sme len mohli. S nejakými problémami bojujeme celú sezónu, no baby odovzdali na palubovke všetko, hoci to nebolo ich maximum. Potrebujeme na tréningoch viac pracovať, aby sme mohli s Bystričankami odohrať lepší zápas.“

Autor: (job), Foto: archív fb BK ŠKP 08 (I. Golembiovský)