Naše basketbalistky prehrali aj na Slovane, nevyšla im tretia štvrtina + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica sa v stredu večer predstavili na palubovke Slovana Bratislava a extraligový duel nezvládli podľa predstáv. Nevyšla im hlavne tretia štvrtina. Výsledkom je tak prehra o deväť bodov. Vonku zatiaľ nevyhrali.

Úvod zápasu sa našim ´pumám´ nevydaril. Za štyri minúty dala kôš iba Števulová, takže Bratislavčanky išli do pohodlného vedenia 10:2. Chytili sme sa až trojkou Ozdincovej  a z trestných hodov znížila van Dalen na 10:7. Od tohto momentu sme držali s domácimi hráčkami krok, minútu a pol pred koncom prvej štvrtiny bolo po presnom zásahu Horeckej 15:13. Na opačnej strane sa však presadila ešte Marcová, takže do druhého dejstva sa išlo za stavu 17:13. V ňom Bystričanky najprv dvakrát inkasovali a Slovan viedol už o osem bodov. Tento náskok sme však dokázali skresať a v 24. minúte to bolo tesné 21:19. Škoda trojky Vargovej necelé dve minúty pred prestávkou, ktorá zvýšila na 33:28 a keďže na tento zásah naše dievčatá nedokázali odpovedať, polčas skončil práve týmto výsledkom.

Tretia štvrtina ´pumám´ prehrala zápas. Dokázali v nej zaznamenať iba dvanásť bodov. Verlíková síce v úvode znížila na 33:30, no Slovanistkám to viac padalo do koša, dokázali sa presadiť aj spoza veľkého oblúka a svoj náskok postupne navyšovali. My sme od 25. minúty zaznamenali hluchú pasáž, počas ktorej sme nedokázali bodovať takmer päť celých minút! Až v samom závere tohto dejstva sa presadila trojkou Verlíková, no to znižovala už dosť nepriaznivé skóre na 52:39 a jedným trestným hodom Jelenčíkovej sa išlo do poslednej desaťminútovky za stavu 52:40. V nej nemožno uprieť snahu basketbalistkám spod Urpína, snažili sa ešte niečo so zápasom urobiť. Necelé dve minúty pred koncom bolo zásluhou produktívnej Verlíkovej 63:58, ale Bratislavčanky dokázali záver zvládnuť, premenili aj dôležité trestné hody a duel dotiahli do víťazného konca.

V najbližšom kole hrajú Bystričanky doma proti silnému vicemajstrovi Piešťanským čajkám. Duel v hale na Štiavničkách sa začína v sobotu 22. októbra o 18.00 hodine.

BK Slovan Bratislava – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 71:62 (17:13, 33:28, 52:40)

Štvrtiny: 17:13, 16:15, 19:12, 19:22. TH: 18/13 – 13/9. Trojky: 8 – 5. Fauly: 20 – 17. Rozhodovali: Ženiš, Bara a Bartoš.

ŠKP 08: Števulová 6, Verlíková 17 /3/, Ozdincová 12 /2/, Jelenčíková 9, Todorovič 6, (van Dalen 6, Piperková 4, Matejčíková 0, Horecká 2).

Najviac bodov Slovan: Marcová 17, Talajková 14, Vargová 11 (3 trojky)

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Milan Špiner, asistent tréner ŠKP 08 B. Bystrica: „Dnes sa podľa mňa stretli vyrovnané tímy a rozhodovali detaily. Nám absolútne nevyšiel duel obranne, keď sme inkasovali až 71 bodov. Celkovo sme striedali dobré a zlé chvíle. Chýba nám konštantnosť v našich výkonoch. V útoku sme sa chceli chytiť streľbou z väčších vzdialeností v momentoch, keď sme potrebovali ľahký kôš. Do ďalších stretnutí potrebujeme väčší balanc medzi prienikovou hrou a streľbou..“

Petra Števulová, hráčka ŠKP 08: „Dnešný zápas nám nevyšiel. Z našej strany to bol veľmi nekolektívny výkon v útoku i v obrane. Chceli sme tento duel vyhrať, ale žiaľ sa nám to nepodarilo. Prehrali sme si to vlastnými chybami. Máme teraz pred sebou ťažké stretnutia s kvalitnými družstvami a potom nás čaká Nitra, na ktorú sa hodláme stopercentne pripraviť.“

Autor: (bl), Foto: (ms)