Druhé víťazstvo basketbalistiek ŠKP 08, v Bratislave zdolali Slovan + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 5. kole ženskej extraligy zvíťazili v Bratislave nad Slovanistkami o štyri body, hoci v prvom polčase dosiahli len trinásť bodov a nevyzeralo to s ambíciami na víťazstvo nádejne.

Naše ´pumy´ prvú štvrtinu nezvládli hlavne v útoku. Do koša im to nepadalo a v úvodnej desaťminútovke dosiahli iba jeden jediný bod zásluhou premeneného trestného hodu Jassovej. Stalo sa tak za stavu 12:0 pre Slovan po takmer ôsmich odohraných minútach. Do druhej štvrtiny sa išlo za stavu 14:1 a v nej už začala lepšie fungovať aj naša ofenzíva. Naopak súper nebodoval takmer päť minút, my sme teda znížili po dvojkových zásahoch Jassovej, Ozdincovej a dvakrát Jelenčíkovej na 14:9. V 15. minúte bolo po koši Števulovej 15:11, ale zásluhou Sedláčkovej a Talajkovej domáce navýšili náskok. Napokon sa išlo na polčas za stavu 22:13.

Začiatok tretej štvrtiny vyšiel bodovo Ozdincovej. Najprv dala trojku a potom premenila dva trestné hody. V 25. minúte tak bolo rozdiel iba dvojbodový 22:20. Následne sa presadila aj domáca Talajková, ale my sme kontrovali Števulovou a po trestnom hode Jelenčíkovej obrat zariadila trojkou van Dalen25:26. Slovanistky boli v útlme, po dvoch košoch Kozákovej sme teda vstupovali do štvrtej časti hry už s päťbodovým náskokom – 25:30. Posledná desaťminútovka bola dramatická. Bratislavčanky sa začali presadzovať, najmä Ošťádalová, dôležité však bolo, že sme dali dve trojky (Ozdincová a van Dalen) a premieňali sme trestné hody, keďže súper často fauloval. V tomto ukazovateli boli stopercentné Jassová a van Dalen. Slovanistky sa i napriek tomu dotiahli na bod, no záver sme umnou hrou ustáli a dokázali práve po trestných hodoch zvládnuť a vyhrať.

Ďalší extraligový zápas odohrajú  Banskobystričanky v Nitre v nedeľu 5. novembra.

BK Slovan Bratislava – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 42:46 (14:1, 22:13, 25:30)

Štvrtiny: 14:1, 8:12, 3:17, 17:16. TH: 8/5 – 28/16. Fauly: 25 – 18. Trojky: 5 – 4. Rozhodovali: Gálová, Mlynarčík a Fontányi. Diváci: 50.

ŠKP 08: Ozdincová 11/2/, Števulová 7, Jelenčíková 5, Jassová 7 (11 dosk.), Piperková 2 (van Dalen 10/2/, Kozáková 4, Lukačiková 0)

Najviac bodov Slovan: Ošťádalová 15, Talajková 9, Tarkovičová, Turzáková po 6

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: Potvrdili sme dobrý obranný koncept z predchádzajúcich zápasov. Mrzí ma však katastrofálna útočná hra v prvom polčase, dosiahli sme iba úbohých trinásť bodov. Veril som však, že to po prestávke zmeníme, robili sme iba menšie chyby, nepadali nám otvorené strely, ale mali sme pozície, len nám to nepadalo do koša. Obrana fungovala dobre, čo sa ukázalo v tretej a štvrtej štvrtine. Celkovo nám herný koncept vychádzal. Hráčky boli trpezlivé, zvýšili nasadenie v útoku a umnou hrou sme dotiahli súpera a zobrali si tak víťazstvo, ktoré sme stratili v domácom stretnutí so Šamorínom.“

Beáta Jassová, najviac doskokov za ŠKP 08: „Do zápasu sme vstúpili nervózne. Prvé dve štvrtiny sme sa trápili v útoku a spoliehali sme sa na strely, no naša úspešnosť bola nízka. Po polčase sme sa však zomkli ako jeden tím a začali sme hrať náš basketbal. Agresívna obrana a rozumný útok nás doviedol k úspešnému záveru zápasu.“

Michaela Ozdincová, najviac bodov za ŠKP 08: „Na Slovan sme si prišli pre víťazstvo. Boli sme dobre pripravené na to, ako eliminovať silne stránky súpera. V obrane nám to klapalo, ale čo sa týka útoku, v tom sme sa prvý polčas trápili. V druhom sme zobrali priebeh do svojich rúk a mňa nesmierne teší, že je v silách tohto tímu otočiť zápas a vyhrať.

Laura van Dalen, druhá najčastejšie bodujúca hráčka ŠKP 08: „Úvod zápasu nám nevyšiel. Po prvej štvrtine za stavu 14:1 sme sa vrátili do zápasu vďaka tomu, že sme zlepšili pohyb v útoku a boli sme dôslednejšie v obrane. V druhom polčase sme sa agresívnou obranou dotiahli na súpera, vytvorili si pozície na strely a krok za krokom otočili skóre v náš prospech. V dramatickom závere Slovan odpovedal úspešnými zásahmi, ale vďaka našej energii v útoku i v obrane sme dotiahli zápas do víťazného konca. Je to vydreté víťazstvo, ktoré nás veľmi teší.“

Katarína Piperková, hráčka ŠKP 08: „Na tento zápas sme sa pripravovali a chceli ho vyhrať, nakoľko nás stále mrzí domáca prehra so Šamorínom. Začiatok vôbec nebol podľa našich predstáv, ale po polčase sa naša hra zmenila najmä v útoku a sme veľmi šťastné, že sme nepriaznivý stav dokázali otočiť a zápas dotiahnuť do víťazného konca.“

1. Good Angels Košice 10b, 2. Ružomberok 8b, 3. Šamorín 7b, 4. B. Bystrica 7b, 5. Piešťanské Čajky 6b**, 6. Poprad 6b*, 7. Slovan 6b, 8. Nitra 4b*.