Basketbalistky ŠKP 08 tesne prehrali v Nitre, zabojujú tak o siedmu priečku + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 2. kole play-off ženskej extraligy v bojoch o 5. až 8. miesto podľahli na palubovke súpera v treťom rozhodujúcom dueli s Nitrou tesne o tri body a sériu hranú na dve víťazstvá napokon prehrali 1:2 na zápasy. Zahrajú si tak iba o konečné siedme miesto.

V prvej štvrtine sa našim ´pumám´ darilo. Zásluhu má na tom najmä aktívna reprezentantka Jelenčíková, ktorá sa často presadzovala. Výborný výkon sme podávali i v obrane. Nitranky za celých desať minút dosiahli iba šesť bodov a prehrávali 6:13. V druhej štvrtine sa vývoj zápasu otočil. Sprvu tomu však nič nenasvedčovalo. Po košoch van Dalen a neskôr Števulovej sme stále viedli o šesť, respektíve päť bodov. Domáce družstvo naštartovala až trojka Fehérovej, pridala sa k nej Sailerová a po trestných hodoch skôr spomínanej basketbalistky súpera sa stav otáčal na 19:17. Matejčíková následne dvojkou vyrovnala a po trojke Jelenčíkovej to bolo opäť v náš prospech 19:22. Posledné slovo mala napokon Nitranka Zentková, ale polčas Bystričanky vyhrali – 21:22.

Tretiu štvrtinu začali ´pumy´ znovu výborne. Števulová dala dvojku a vzápätí aj trojku, takže naše vedenie narástlo na rozdiel šiestich bodov. No potom prišiel viac než šesťminútový útlm, počas ktorého to hráčkam spod Urpína nepadalo do koša. Domáce teda otočili skóre na 32:27. Tréner ŠKP 08 si zobral oddychový čas, po ktorom Števulová najprv znížila a trojkou vyrovnala na 32:32. Z trestných hodov ale odpovedala Zentková, takže toto dejstvo sa skončilo 34:32. Posledná desaťminútovka bola nesmierne dramatická. Basketbalistky spod Zobora síce neustále viedli, no len tesne, o bod či o dva. Bystričanky sa doťahovali a v 34. minúte už aj ony o bod viedli, konkrétne po koši van Dalen. Tri minúty pred koncom bol stav 40:40. Následne však zaznamenala trojku Fehérová, my sme odpovedali dvojkou Števulovej. Domáce tak znovu viedli o jediný bod, avšak o ničom ešte nebolo rozhodnuté. Za tri body to skúšali Ozdincová a Števulová, za dva body Matejčíková, ale napadla im lopta do koša. V samom závere sme teda museli urobiť taktický faul, po ktorom žiaľ trestné hody premenila Zentková na 45:42. Potrebovali sme teda zaknihovať v zostávajúcich desiatich sekundách kôš za tri body. Pokúsila sa oň Števulová, ale nebola už úspešná, takže výsledkom bola smolná prehra Bystričaniek o tri body.

Najbližšie sa Banskobystričanky predstavia na domácej palubovke v hale na Štiavničkáchstredu 4. apríla o 18.00 hodine proti Slovanu Bratislava. Budú to už súboje o konečnú siedmu priečku, séria sa hrá znovu na dve víťazstvá. Naším ´pumám´ teda pôjde o to, aby neskončili v extralige posledné.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 45:42 (6:13, 21:22, 34:32)

– stav série hranej na dve víťazstvá: 2:1

Štvrtiny: 6:13, 15:9, 15:12, 9:8. TH: 14/12 – 8/6. Fauly: 16 – 18. Trojky: 3 – 4. Rozhodovali: Kurpaš, Bartoš a Gacík. Diváci: neuvedené.

Najviac bodov Nitra: Zentková 18, Fehérová 10/2/

ŠKP 08: Ozdincová 2, Jassová 2, Jelenčíková 14/2/ (+10 doskokov), van Dalen 4 (+ 9 doskokov), Števulová 16/2/ (Matejčíková 2, Kozáková 2, Piperková 0)

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „Odohrali sme fantastický duel. V oklieštenej zostave to moje zverenkyne bravúrne zvládli. O prehre rozhodla jedna chyba v závere zápasu, kedy sa súper tri minúty pred koncom dostal do vedenia. Mali sme poslednú strelu na vyrovnanie, no nepadlo nám to do koša. Prehrali sme síce, ale za výkon sa nemusíme hanbiť. Hráčky nechali na palubovke všetko, čo máme natrénované. Navyše Ozdincová mala problém so zvýšenou teplotou, Kozáková so svalom, Striešová nemohla hrať po operácii ruky. Zobral som do Nitry aj hráčky, ktoré nemohli zasiahnuť do hry, aby sme vytvorili tímový duch. Vyhral napokon šťastnejší.“

Petra Števulová, kapitánka Banskej Bystrice, najviac bodov za ŠKP 08: „Do Nitry sme išli s tým, že chceme vyhrať, čo aj po celý čas tak vyzeralo. Bol to tvrdý zápas, plný drsných súbojov. Každá z nás nechala na ihrisku maximum. Hrali sme vyrovnane, rozhodovali iba malé detaily. Prehra nás všetky veľmi mrzí. Chceli sme zabojovať o piate miesto. Napriek tomu sa nemáme za čo hanbiť, pretože sme si to fakt oddreli. Sezóna sa ešte neskončila. Ideme ďalej. Čaká nás ďalšia séria zápasov, ktoré taktiež určite nebudú ľahké. Musíme mať hlavu hore a pripraviť sa na Slovan.“

Natália Jelenčíková, najviac doskokov za ŠKP 08 + 14 bodov:Do zápasu sme vstúpili tak ako sme si povedali. Nikto nechcel dať nič zadarmo. Hrali sme aktívne 1 – 1, doskok sme mali tiež dobrý a hra bola rýchla. Druhý polčas sa pritvrdil, pretože sa pomaly malo rozhodovať o víťazovi. Súper premenil dôležité strely po našom výpadku v obrane. Tento zápas bol až do konca vyrovnaný. Vyhral ho ten, komu pomohlo šťastie. My sme to žiaľ neboli. Každá hráčka však bojovala až do konca. Táto prehra nás veľmi mrzí.

Autor: (bl), Foto: facebook BKM Junior UKF