Basketbalistky ŠKP 08 neuspeli v Nitre, na reparát majú šancu v nedeľu + HLASY

0 /

Basketbalistky ŠKP 08 Banská Bystrica v 2. kole play-off ženskej extraligy prehrali na palubovke Nitry o trinásť bodov a v sérii hranej na dve víťazstvá vedie súper 1:0. Dôležitá odveta je na programe v nedeľu v hale na Štiavničkách o 18.00 hodine.

Prvá štvrtina bola vyrovnaná. Obe družstvá sa striedali vo vedení, za nás sa presadzovali hráčky Jelenčíková, Jassová a Striešová. Viedli sme najviac o štyri body, ale do druhej desaťminútovky sa išlo za stavu 17:16 pre Nitru. V jej úvode nám domáci tím odskočil po bodoch Svetlíkovej a keď sa k nej pridala Zentková, v 15. minúte bolo vedenie súpera už jasnejšie 29:18. My sme totiž dokázali zaknihovať iba jednu dvojku v podaní Striešovej. Až v druhej polovici druhej štvrtiny sa začali ´pumy´ presadzovať, ale nebola to žiadna sláva, keďže iba tri lopty putovali do koša súpera. Polčas sa skončil 36:25.

Bystričankám nevyšiel ani úvod tretej štvrtiny. Najprv síce dala trojku Striešová a znížila na 36:28, no potom prišiel päťminútový výpadok a Nitra zvýšila svoj náskok až na rozdiel osemnástich bodov – 46:28. Chytili sme sa až trojkou Matejčíkovej, pridali sa k nej Striešová, Ozdincová, Jelenčíková a Jassová, takže nádej pred štvrtým dejstvom predsa len ožila za stavu 53:42. Navyše Matejčíková znížila na začiatku poslednej desaťminútovky na 53:44, neskôr po trojke tejto našej basketbalistky bolo 59:48. Žiaľ počítať sme už nemohli s najproduktívnejšou Striešovou, ktorá nepokračovala v hre pre zranenie  ruky. Vynikala však Jelenčíková, hlavne na doskokoch a v 35. minúte po koši Jassovej bol stále stav nádejný 61:51. Záver však lepšie zvládli Nitranky, vedenie si umnou hrou nielen postrážili, ale ho i mierne navýšili na konečných 69:56.

Najbližšie sa teda Banskobystričanky predstavia v odvete druhého kola play-off o 5. až 8. miesto na domácej palubovke v hale na Štiavničkáchnedeľu 25. marca o 18.00 hodine proti BKM Junior UKF Nitra. Ak vyhrajú, budú živiť nádej na 5. miesto, ak však prehrajú, zabojujú iba o konečnú predposlednú siedmu priečku.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 69:56 (17:16, 36:25, 53:42)

– stav série: 1:0

Štvrtiny: 17:16, 19:9, 17:17, 16:14. TH: 7/6 – 18/11. Fauly: 17 – 11. Trojky: 7 – 7. Rozhodovali: Lamoš, Bara a Fontányi. Diváci: neuvedené.

Najviac bodov Nitra: Zentková 14, Havranová 12 a Horvátová 10.

ŠKP 08: Ozdincová 9/2/, Jassová 9 (+ 7 doskokov), Jelenčíková 9 (+ 13 doskokov), Striešová 14/2/, Števulová 0 (Matejčíková 12/3/, van Dalen 3, Piperková 0, Kozáková 0)

Hlasy po zápase pre Bystricoviny:

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: „O našej prehre rozhodli krátke úseky, v ktorých sme zle bránili a súper si dokázal vybudovať náskok. Najmä na začiatku tretej štvrtiny, kde domáce mali úsek 10:0 a na začiatku štvrtej, kde bolo 6:0. Stratili sme tam koncentráciu, moje hráčky urobili elementárne chyby a na tom sme pohoreli, tam sa lámal zápas. Musíme si zobrať z tohto zápasu do odvety to dobré a vyvarovať sa takýchto krátkodobých zlyhaní.“

Natália Jelenčíková, najviac doskokov za ŠKP 08 + 9 bodov: Prvý zápas play-off o piate až ôsme miesto zvládla lepšie Nitra. Domáce od začiatku diktovali tempo, premieňali otvorené strely, pretože naša obrana bola zlá. Súper zužitkoval možnosti, ktoré sme mu poskytli. Museli sme sa skoncentrovať hlavne na dobrú obranu, aby sa vývoj zápasu zmenil. Ku koncu sme dokázali, že sa vieme vzoprieť, ale na víťazstvo to už nestačilo. Vieme, kde sme zlyhali. V ďalšom zápase sa musíme podobným chybám vyvarovať. Chceme sa vrátiť späť do Nitry na tretí duel.“

Pavol Horička, tréner Nitry:Nebol to jednoduchý zápas. Play-off je špecifické a domáce družstvo je vždy pod väčším tlakom. My sme sa na Bystricu dobre pripravili a nenechali sme sa prekvapiť. Hrali sme aktívne a rýchlo dopredu. Súpera sme držali na dištanc a prakticky celý zápas sme mali pod kontrolou. Odveta v Bystrici bude určite ešte ťažšia, ale jednoznačne tam pôjdeme za víťazstvom. Verím tomuto družstvu.“

Autor: (bl), Foto: Zdroj facebook BKM Junior UKF Nitra (archív)