Vyhralo iba Jupie, Šalková zakopla u nováčika, Rakytovce nevedia dať gól

4 /

Cez víkend sa hralo druhé kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh, v ktorom sa predstavili tri naše mužstvá. Z výhry sa tešilo v Badíne iba naše Jupie, ktoré zdolalo Pliešovce tesne 3:2. Šalkovčania cestovali na horúcu pôdu nováčika do Čierneho Balogu a neuspeli tam. Doma sa predstavili Rakytovce, ale ani v druhom ligovom zápase nestrelili gól a tak so Slovenskými Ďarmotmi prehrali 0:1. Z tohto duelu sú aj naše fotografie.

Šalková cestovala v roli favorita na pôdu nováčika do Čierneho Balogu a neodohrala tam dobrý zápas. Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte, keď im vyšla pekná a kombinačne dobre zvládnutá brejková situácia. Loptu dostal popred bránku na kopačku kapitán Giertl a nedal Vernarskému medzi žrďami žiadnu šancu. Náš tím o tri minúty na to vyrovnal. Chovanec išiel na bránku, ale šúchačkou ho nedovolene zastavil jeden zo zadákov Balogu, takže nariadenú penaltu s prehľadom premenil Miroslav Debnár. Nerozhodný stav do prestávky nevydržal, pretože v 40. minúte sa ujala utešená strela Mózera z asi 25 metrov, lopta padala k žrdi, gólman hostí nemal nárok – 2:1.

V druhom polčase mohol vyrovnať Debnár, išiel po ľavej strane dopredu, špicom vystrelil, no domáci brankár stihol ešte nohou zasiahnuť a zamedzil gólu. Domáci trestali z brejku v 70. minúte. Dlhá lopta putovala na útočníka Baločanov, ktorý našiel na zadnej žrdi Mózera a ten placírkou zvýšil na 3:1. Následne Šalkovčania mali územnú prevahu, operovali na polovici súpera, ale vyložená šanca, či účinná strela absentovala.

ŠK Partizán Čierny Balog – FK Šalková 3:1 (2:1)

Góly: 19. M. Giertl, 40. a 70. Mózer – 22. Debnár (z 11m). Rozhodoval: Kosturský. ŽK: F. Betka – Zimnikoval. Diváci: 220.

Naše Jupie po debakli v Tisovci v prvom kole a vysokej prehre v pohári v Belej chcelo odčiniť dva nezdarené zápasy na domácej pôde v Badíne. Pricestovali tam Pliešovce a tie čelili v prvom polčase viacerým strelám zo strany bystricko-badínskeho tímu. Škoda len, že im chýbala presnosť. Do vedenia išli hostia v 23. minúte po zaváhaní Ulehlu. Naskytlo sa im prečíslenie a Záturecký dostal loptu pomedzi nohy gólmana Škubáka – 0:1. Mohlo byť aj horšie, ak by do prestávky brankár Jupie nezneškodnil výbornú koncovku Vilhana.

Do druhého polčasu išli domáci s cieľom otočiť nepriaznivý vývoj. Hlavne aktívny Šimunek robil súperovi problémy. V 52. minúte sa po osi Škubák – Konder – Šimunek dostala lopta k Samsonovi a ten aj so šťastím vyrovnal na 1:1. Pliešovce mohli rýchlo odpovedať, dostali sa do päťky a gólman Jupie ani nevedel ako ho lopta trafila do hlavy. Následne sa potvrdilo známe porekadlo nedáš – dostaneš. Na výborne zahraný priamy kop Baláža si nabehol Veselovský a využil zaváhanie brankára Gnidu – 1:2. O dve minúty mal veľkú šancu Ďurta, ktorý mieril do kolien hosťujúceho brankára. Mrzieť ho to až tak nemuselo, pretože o pár sekúnd sa dokázal presadiť strelou na prvú žrď ponad rameno Gnidu – 3:1. Pliešovce však zdramatizovali duel v 66. minúte. Po chybe domáceho stopéra zoči – voči Škubákovi nezaváhal Vilhan – 3:2. Badínčania sa tak razom začali strachovať o výsledok, odkopávali lopty, no podstatné bolo, že súpera do vyloženej príležitosti nepustili a zaknihovali si ´utrápené´ víťazstvo.

Kapitán Dominik Škubák nám povedal: „Po zlom vstupe do sezóny sme verili, že sa nám doma podarí zabrať naplno. Inkasujeme veľa gólov, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Hostia mali možno 3 šance a dali 2 góly po našich veľkých chybách. Vyšiel nám úvod druhého polčasu, kedy sme až tri krát skórovali. Škoda chyby Krnáča, po ktorej sme sa strachovali o výsledok. Musíme sa takýchto chýb vyvarovať, lebo v iných zápasoch to môže byť pre nás osudné. Teraz nás čaká derby v Šalkovej a nebude to tam ľahké. Súperovi síce odišlo pár hráčov, ale stále je tam patričná kvalita a zohratosť.“

JUPIE FŠMH Badín-Podlavice – TJ Tatran VLM Pliešovce 3:2 (0:1)

Góly: 52. Samson, 57. Veselovský, 63. Ďurta – 23. Záturecký, 66. Vilhan. Rozhodoval: Burger. ŽK: Hraško, Beňo, Vilhan (všetci Pliešovce). Diváci: 150.

Rakytovce odohrali domáci zápas už v sobotu a ani v druhom kole nedokázali streliť súperovi gól. Poďme však po poriadku. Slovenské Ďarmoty nechceli v Banskej Bystrici prehrať druhýkrát v rade (minulý týždeň v Šalkovej) a od úvodu sa snažili skórovať. V 16. minúte dostal loptu za obranu Berec, išiel sám na brankára Mráza, no ten ho vychytal. Domáci mohli kontrovať, keď sa po rohovom kope odrazila lopta ku Kapustovi, ale jeho prudká strela iba tesne minula bránku. Hostia boli v prvom polčase aktívnejší, čo korunovali gólom po polhodine hry. Loptu si na hranici pokutového územia prebral Lukács a nechytateľnou strelou do ľavého vinkla nedal gólmanovi žiadnu šancu – 0:1.

V druhom polčase Rakytovčania zvýšili aktivitu, no Ďarmoty boli nebezpečnejšie. V 59. minúte po prihrávke na prednú žrď Dobrocký trafil len do Mráza, lopta sa dostala ku Ohajdovi, ale aj jeho pokus domáci brankár zneškodnil. O niekoľko sekúnd neskôr po rohovom kope hlavičkoval Cibuľa a Mráz loptu po jeho hlavičke vyškriabal spod brvna na roh. V 70. minúte po prihrávke Ohajdu mal na kopačke druhý gól Lukács, z piatich metrov však poslal loptu vedľa. Domáci posledných dvadsať minút mali územnú prevahu, ale produkovali množstvo nepresných prihrávok. Hra po vetre ako by im nesedela. Vyložená šanca chýbala, hostia navyše hrali umne a tri body si už vziať nedali.

FK Rakytovce – FK Slovenské Ďarmoty 0:1 (0:1)

Gól: 32. Lukács. Rozhodoval: Jančo. ŽK: Rafanides, M. Pavlík (obaja Rakytovce). Diváci: 100

Ostatné výsledky: V. Krtíš – Tisovec 2:3, Hriňová – Tornaľa 1:2, Poltár – Vinica 9:3, Revúca – Medzibrod – odohrajú 29. augusta

V treťom kole sa v sobotu 19. augusta o 19.00 hodine stretnú v derby pod umelým osvetlením domáci Šalkovčania s Jupie. Ostatné zápasy majú výkop v nedeľu 20. augusta o 16.00 hodine. Z našich tímov sa Rakytovce predstavia vo Vinici a Medzibrod doma hostí Hriňovú.

Autor: (bl), Foto: autor (zo zápasu Rakytovce - S. Ďarmoty)