Triumf Šalkovej u lídra z Ďarmot, Rakytovce sa vytrápili, Kremnička na jar víťazí

4 /

V tretej futbalovej lige sa darí Kremničke. Aj v druhom zápase jari zvíťazila, tentoraz v Detve 2:0. V štvrtej lige lákal súboj prvých Slovenských Ďarmot s druhou Šalkovou. A keďže náš celok vyhral 1:0, dostal sa na čelo súťaže! Tri body získali doma aj Rakytovce (viď foto), no poradne sa vytrápili s posledným Poltárom. Jupie remizovalo v Hriňovej, Medzibrod podľahol predposledným Olovárom na ich pôde.

III. LIGA

Kremnička cestovala do Detvy a úvod stretnutia jej nevyšiel podľa predstáv. Domáci si za dvadsať minút vytvorili tri sľubné príležitosti. Najvážnejšia možnosť sa im naskytla po rohovom kope, kedy musel loptu odkopávať z bránkovej čiary Tóth. Náš celok s veľkou dávkou šťastia ustál tieto situácie a postupne preberal iniciatívu. Vychádzali mu najmä akcie po ľavej strane. Ešte do prestávky mohol otvoriť skóre Kolláti, zakončoval z piatich metrov, ale výborný zákrok predviedol gólman Vreštiak. Šancu mal aj kanonier Laksík, tiež sa ocitol sám pred brankárom, no prestrelil. V druhom polčase Kremnička jasne dominovala a bola iba otázka času, kedy vsieti gól. Postaral sa oň napokon netradičný strelec Henrich Kollár. Dostala sa k nemu odrazená lopta, ktorú z dvadsiatich metrov poslal do pravého dolného kúta – 0:1. Detvancov ani tento inkasovaný gól neprebral, nehrozili pred bránkou bystrického celku a pykali za to v 75. minúte. Z rohového kopu putovala lopta na hlavu Neušela a bolo 0:2. V závere mohol pridať tretí gól Laksík, avšak z piatich metrov trafil brvno.

Tréner Kremničky Norbert Juračka hodnotil výhru v Detve nasledovne: „Naše víťazstvo je zaslúžené. Aj keď sme zápas nezačali ideálne, mohli sme prehrávať, tak postupne sa prejavila väčšia kvalita na našej strane. Škoda určitej nervozity, ktorá vznikla po štvrťhodine hry, vyplynuli z nej štyri žlté karty. Potom sme však prestali faulovať, sústredili sme sa na našu hru a v druhom polčase moji hráči jasne dominovali. Výkon to síce nebol na vysokej úrovni, predsa len je to druhý zápas jari, ihriská ešte nie sú ideálne, hráči si zvykajú na trávu, no prístup a nasadenie bolo viditeľné, po tejto stránke nemôžem nič mojim zverencom vytknúť. Verím, že v ďalších zápasoch ukážeme ešte vyššiu kvalitu.“

MFK Detva – TJ ŠK Kremnička 0:2 (0:0)

Góly: 57. H. Kollár, 75. Neušel. Rozhodca: Hraško. ŽK: P. Baláž – Hornyák, Kolláti, Neušel, Laksík. Diváci: 70.

Zostava Kremnička: Krejčí – Búry, Hornyák, Bíreš, H. Kollár – Kolláti (85. M. Sokol), Neušel (88. Herich), J. Tóth, Urgela – Kostúrik (79. Kamenský), Laksík

Ostatné výsledky:  Lučenec – Kalinovo 1:1, Lip. Hrádok – Čadca 2:1, Fiľakovo – Makov 1:0, Lip. Štiavnica – Žarnovica 2:2, Námestovo – Podbrezová B 4:0, N. Baňa – Teplička n. Váh. 0:1.

Najbližšie sa Kremnička predstaví doma, v nedeľu 2. apríla o 10.30 hodine privíta Lučenec

1. Lip. Hrádok 43b, 2. Námestovo 32b, 3. Žarnovica 31b, 4. Podbrezová B 28b, 5. Kremnička 28b, 6. Kalinovo 27b, 7. Čadca 25b, 8. Teplička n. Váh 20b, 9. Lučenec 19b, 10. Krásno n. Kys. 17b, 11. N. Baňa 17b, 12. Lip. Štiavnica 14b, 13. Fiľakovo 14b, 14. Detva 13b, 15. Makov 10b. Pozn: Stráža odstúpila.

IV. LIGA

V sobotu hrali doma aj Rakytovce, ktoré privítali posledný Poltár. Rozdiel deviatich priečok v tabuľke na ihrisku vôbec nebolo vidieť. Hostia boli totiž najmä v prvom polčase nebezpečnejší. Už v ôsmej minúte preveril Gardošíka nepríjemnou strelou Pařenica. O pár sekúnd však domáci Kohút vybojoval loptu, narazil si ju s Vargom a presnou strelou poslal RAKY do vedenia 1:0. V 14. minúte po rohu Poltárčanov hlavičku Kamasa chytil Gardošík. Znovu ubehlo iba niekoľko sekúnd, keď po peknej prihrávke Malatinca, bol v pokutovom území nedovolene zastavený Kohút a domáci mali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Varga, no brankár Páriš jeho pokus zneškodnil. V 21. minúte mali hostia šancu vyrovnať, po peknej spätnej prihrávke strieľal Hrnčiar, Gardošík svoje mužstvo podržal. V 28. minúte pohrozil opäť súper, krížnej strele Čierneho chýbali iba centimetre. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa hostia dokonca v trojici rútili do brejku. Zakončenie Pařenicu vyrazil Gardošík skvelým zákrokom na rohový kop. V druhom polčase sa už poslednému celku tabuľky podarilo prekonať výborného Gardošíka, ktorý nestačil na presnú hlavičku Pařenicu1:1. V 52 minúte mohol Poltár už vyhrávať, po strele Majkúta Rakytovce už po niekoľkýkrát v zápase podržal brankár Gardošík. A tak prišiel trest z domácej strany, po dlhom autovom vhadzovaní Podkonického sa lopta dostala ku Gašparovi a ten ju napálil presne k žrdi – 2:1. V 63. minúte mal na hlave tretí gól svojho mužstva Varga, lenže tomu v tomto zápase nebolo súdene skórovať. Náš tím z okrajovej časti Banskej Bystrice už do konca zápasu súpera udržali na dištanc a tak si napokon pripísali tri vydreté body.

FK Rakytovce – TJ Sklotatran Poltár 2:1 (1:0)

Góly: 9. Kohút, 59. Gašpar ­– 50. Pařenica. Rozhodoval: Krajči. ŽK: Kohút – Pařenica. Diváci: 150.

Šlágrom úvodného jarného kola bol súboj Slovenských Ďarmot so Šalkovou. Prvý polčas bol na juhu stredného Slovenska kúsok od maďarských hraníc veľmi vyrovnaný. Hral sa futbal hodný tretej ligy, avšak na ťažkom suchom teréne. Aj preto chýbali vyložené šance, zväčša videlo 400 divákov hru od jednej šestnástky po druhú. V druhom polčase to už bol otvorenejší futbal, o niečo lepšie pôsobila na ihrisku Šalková. Do vedenia mohla ísť po sóle Debnára, ktorý išiel sám na brankára, no nevyužil túto šancu na strelenie gólu. Dôležitý moment sa udial v 67. minúte. Penaltu vyrobil hosťujúci Baláž, z bieleho bodu zakončoval Nilaš, no brankár Vernarský mu jeho pokus zneškodnil. Následne prebral iniciatívu celok z okrajovej časti Banskej Bystrice. Hralo sa hore – dole, domáci mali ešte jednu menšiu príležitosť, ale Havrila si v rozhodujúcej chvíli zle prebral loptu. Tešili sa napokon Šalkovčania. V 86. minúte smerovala z rohového kopu lopta do šestnástky, kde sa zrazili domáci stopér a brankár, čo využil zo skrumáže navrátilec do mužstva hostí Kamil Ratica0:1. Po tomto zásahu frustrovaný Cibuľa z Ďarmot doslova zoťal nášho útočníka Vučkoviča, za čo videl právom červenú kartu. Duel sa už potom dohral bez emócií.

FK Slovenské Ďarmoty – FK Šalková 0:1 (0:0)

Gól: 86. Ratica. Rozhodoval: Foltán. ŽK: Havrila – Ratica, Libič. ČK: 88. Cibuľa za hrubý faul, kopnutie súpera (S. Ďarmoty). Diváci: 400.

Jupie Podlavice Badín sa predstavilo v Hriňovej. Prvú šancu mali v prvom polčase domáci. Strelu Šuleka náš gólman Škubák s námahou vyrazil na brvno. Hostia pohrozili po prieniku Kondera a koncovke Dubovického, brankár loptu vyrazil na roh. Hralo sa však zväčša medzi šestnástkami, za zmienku stojí ešte akcia Jupie, pri ktorej sa mohol presadiť Ďurta, no namiesto individuálnej akcie volil prihrávku na obsadeného spoluhráča. Po zmene strán pohrozil náš celok, Ďurta tentoraz mieril z dobrej pozície vedľa bránky. Na opačnej strane Škubák zneškodnil únik striedajúceho Purdeka. Do tretej šance v zápase sa potom dostal Ďurta, no znova mieril mimo žrdí. V závere sa Hriňovčania pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, strieľal Paprčka, gólman Jupie bol proti. Duel sa napokon skončil spravodlivou remízou.

MFK Spartak Hriňová – JUPIE Podlavice Badín 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Čičmanec. ŽK: Vreštiak – Veselovský. Diváci: 300.

Medzibrod cestoval na pôdu predposledných Olovár a zápas sa nášmu celku z bystrického okresu nevydaril. Už v štvrtej minúte si v pokutovom území nedovolene počínal Haviar, takže nasledoval pokutový kop pre domácich, ktorý premenil Skabella 1:0. Jedenástka sa pískala aj o šesť minút neskôr na opačnej strane, tentoraz sa z bieleho bodu nemýlil Pipich1:1. Do prestávky diváci žiadny gól z hry nevideli, ten prišiel až po zmene strán a dali ho hostia. V 54. minúte sa presadil Vančo1:2. Sľubné vedenie však Medzibrod stratil po hodine hry v priebehu siedmich minút. Na 2:2 vyrovnal Máč a dokonalý obrat zariadil v 69. minúte Skabella3:2. Na tento gól už náš tím nedokázal zareagovať, vyrovnať sa mu už nepodarilo, takže z Olovár odchádzal sklamaný.

OFK Olováry – TJ Sokol Medzibrod 3:2 (1:1)

Góly: 4. a 69. Skabella (prvý z 11m), 62. Máč – 10. Pipich (z 11m), 54. Vančo. Rozhodoval: Petrinec. ŽK: Miškei, Korbeľ, Boľoš – Haviar, Sedliak, Kelemach. Diváci: 250.

Ostatné výsledky: Tornaľa – Pliešovce 2:0, Kováčová – Vinica 0:1, Revúca – V. Krtíš 0:1.

Najbližšie sa hrá 15. kolo, v ktorom v sobotu 1. apríla privítajú doma pod umelým osvetlením Šalkovčania o 17.00 hodine Hriňovú, v nedeľu 2. apríla v Badíne hostí naše Jupie Tornaľu o 15.30 hodine, v rovnakom čase privíta Medzibrod doma Revúcu a Rakytovce sa predstavia na ihrisku v Slovenských Ďarmotách.

1. Šalková 30b, 2. Slovenské Ďarmoty 29b, 3. Vinica 24b, 4. Rakytovce 23b, 5. Medzibrod 22b, 6. Tornaľa 22b, 7. Pliešovce 19b, 8. V. Krtíš 19b, 9. Jupie Podlavice-Badín 18b, 10. Revúca 18b, 11. Hriňová 17b, 12. Kováčová 14b, 13. Olováry 12b, 14. Poltár 6b.

Autor: (bl), Foto: autor (zo zápasu Rakytovce - Poltár)