Šalková úradovala aj v Rakytovciach, Kremnička vyhrala v Tepličke nad Váhom + HLASY

4 /

V nedeľu sa hrali zhodne o 17.30 hodine zápasy posledného kola v tretej i v štvrtej lige. Kremnička vyhrala v Tepličke nad Váhom a iba pre horšie vzájomné zápasy skončila v tretej lige hoci s lepším skóre za druhým béčkom Podbrezovej. V štvrtej lige deklasovala Šalková tentoraz Rakytovce, a to i v oklieštenej zostave na ihrisku súpera. V tretej lige sa však podľa našich informácii pre nevyhovujúce podmienky a zázemie nepredstaví, čo je veľká škoda, pretože káder na to rozhodne má! Jupie Podlavice Badín remizovalo doma so silnými Slovenskými Ďarmotmi. Medzibrod zdolal na vlastnom ihrisku Tornaľu.

III. LIGA

Kremnička cestovala do Tepličky nad Váhom s cieľom ukončiť sezónu víťazstvom a vybojovať druhé miesto v tabuľke. V prvom polčase náš celok dominoval na ihrisku. Nepúšťal domácich do vyložených šancí, tie si naopak vypracoval. Po peknej akcii z pravej strany a kolmej prihrávke do šestnástky bol faulovaný Snitka, nasledoval pokutový kop a Ševčík sa z neho v dvadsiatej minúte nemýlil – 0:1. Ďalšie možnosti mali na zvýšenie skóre Urgela, Sokol a Ševčík, no keďže ich nevyužili, na prestávku sa išlo iba za jednogólového vedenia.

Domáci začali druhý polčas aktívnejšie. V prvých pätnástich minútach dominovali, ale vážnejšie príležitosti si nevytvorili, hoci skrumáží bolo pred bránkou Kremničky niekoľko. Hosťujúca defenzíva ich ustála. Postupne sa hra vyrovnala a tešil sa opäť bystrický tím. V 74. minúte po peknej výmene Ševčíka so Savičom sa druhý menovaný hráč ocitol sám pred brankárom a z piatich metrov ho pokoril – 0:2. Teplička si za výkon v druhom dejstve zaslúžila gól, no opečiatkovala iba brvno po strele z asi 7 metrov. Záver si Kremnička umnou hrou ustrážila a už súpera do ďalších príležitostí nepustila. Získala tak potrebné tri body do tabuľky.

Tréner Kremničky Norbert Juračka po zápase a skončenej sezóne Bystricovinám povedal: „Hlavne v prvom polčase podali hráči veľmi dobrý výkon. No ani v tom druhom im nemám čo príliš vytknúť. Neboli tam slabé výkony. Svoje miesto si zastala obrana, až na jednu zbytočnú chybu, no hlavne zahrala a dominovala stredová trojica Savič, Snitka, Ševčík. Naše víťazstvo je zaslúžene, najmä za predvedenú hru v prvom polčase. Mali sme problém so zostavou. Zranení sú Kostúrik, Tóth, Búry, Sádovský, navyše kanonier Laksík mal v sobotu svadbu, ženil sa, dostal teda voľno i vzhľadom na menšie zdravotné problémy. Musel som teda improvizovať. Som rád, že nám po Savičovi pomohol tentoraz i Snitka z bystrickej Dukly. Ak bude Dukla hrať v tretej lige, už nám ich hráči nebudú môcť pomôcť v nastávajúcej sezóne. Čo však bude s klubom zo Štiavničiek sa rozhodne budúci týždeň.“

OFK Teplička nad Váhom – TJ ŠK Kremnička 0:2 (0:1)

Góly: 20. Ševčík (z 11m), 74. Savič. Rozhodca: Ľupták. ŽK: J. Mráz, Hložný – Výlupok, Ševčík. Diváci: 100.

Zostava Kremnička: Krejčí – Neušel, Herich Bíreš, H. Kollár (53. Výlupok) – Kolláti (77. Rafanides), Snitka, Urgela, Ševčík (86. Hornyák), Savič – M. Sokol

Ostatné výsledky: Lip. Hrádok – Námestovo 4:1, Fiľakovo – Kalinovo 2:2, Podbrezová B – Detva 3:1, Žarnovica – Lučenec 1:1, Krásno n. Kys. – N. Baňa 2:1, Makov – Lip. Štiavnica 3:4.

1. Lip. Hrádok 74b, 2. Podbrezová B 49b, 3. Kremnička 49b, 4. Žarnovica 47b, 5. Kalinovo 47b, 6. Námestovo 46b, 7. Lučenec 42b, 8. Teplička n. Váh 37b, 9.Čadca 37b, 10. Krásno n. Kys. 35b, 11. Lip. Štiavnica 32b, 12. Fiľakovo 32b, 13. Nová Baňa 30b, 14. Detva 21b, 15. Makov 20b. Pozn: Stráža odstúpila.

IV. LIGA

Banskobystrické derby dvoch okrajových častí mesta (zachytené v našej fotogalérii) sa hralo v Rakytovciach, kde domáci hostili istého víťaza súťaže Šalkovú. V prvom polčase to bol vyrovnaný boj, šance sa rodili po zaváhaniach brankárov. Za hostí sa nepresadil Rusnák, neprehodil gólmana Koválika, na domácej strane nepochodili Bútora s Vargom. Vážnejšia šanca sa zrodila až v 42. minúte, no Zimnikoval mieril z uhla do bočnej siete. Tento hráč sa však dočkal tesne pred prestávkou. Po rohovom kope putovala lopta do šestnástky a hlavou otvoril skóre stretnutia – 0:1.

Zlomový moment zápasu prišiel v druhom polčase po hodine hry. Odkopnutá lopta sa dostala k Chovancovi a ten únik využil na zvýšenie skóre – 0:2. Domácich tento zásah položil, hoci sa tlačili dopredu, inkasovali aj tretí gól z protiútoku. Pozabudol sa Sylvestr, ofsajdová pasca nezabrala a Chovanec využil aj druhý svoj únik – 0:3. Rakytovčania mohli znížiť Kohútom, ten najprv prehral mikrosúboj s brankárom Vernarským a potom mu vytlačil loptu spod brvna, keď ju posielal pod hornú žrď po centri Styka. Aké je to jednoduché ukázal na druhej strane Palovič. Z rýchleho brejku a strelou z hranice šestnástky pomedzi Koválikove nohy zvýšil na 0:4. Posledný klinec do rakvy Rakytoviec zabil v 80. minúte Chovanec. Ten po zlej rozohrávke domácich a rýchlom protiútoku skompletizoval hetrik.

Rakytovciam posledné tri zápasy nevyšli. Nevyhrali ani jeden z nich a inkasovali až desať gólov! Takže sú isto radi, že sezóna je na konci, hoci štvrté miesto pred súťažou by isto brali všetkými prstami.

Šalkovčania mali záver sezóny famózny, vyhrali túto súťaž s prehľadom, ale v tretej lige si nezahrajú. Tréner a brankár Šalkovej Daniel Vernarský pre Bystricoviny uviedol: „Sezóna nám vyšla fantasticky. Hráči boli víťazne naladení a krok za krokom sme išli za svojím cieľom. Chceli sme hrať pekný, kombinačný futbal a vo väčšine prípadov sa nám to i darilo. Je mi však ľúto, že po víťazstve v súťaži sa pohár a diplom neodovzdal na ihrisku, ale dostaneme ho až niekde mimo neho po súťaži, keď už opadnú emócie. Čo sa týka možnej účasti v tretej lige, žiaľ nespĺňame podmienky, chýba nám zázemie. Hráči by si však určite zaslúžili hrať vyššiu súťaž.“

FK Rakytovce – FK Šalková 0:5 (0:1)

Góly: 45. Zimnikoval, 61., 67. a 80. Chovanec, 77. Palovič. Rozhodoval: Škvarek. ŽK: bez kariet. Diváci: 75.

V Badíne Jupie privítalo Slovenské Ďarmoty a v prvom polčase malo viac šancí naše mužstvo. Vinarčík však poslal loptu iba do rúk brankára Holuba, rovnako pochodil aj Konder. Hostia pohrozili iba z priameho kopu P. Nilašom, Jančiar loptu vyrazil na roh. Do prestávky mohli domáci vyhrávať ak by lepšie zafungovala spolupráca Vinarčíka so Samsonom, škoda že sa nedohodli, loptu im tak zobrala pozorná obrana Ďarmot.

Druhý polčas začali lepšie hostia. Po krížnej strele Bereca z ľavej strany bolo 0:1. Jupie však odpovedalo o osem minút z diskutabilného pokutového kopu, keď bol faulovaný Vinarčík a narodeninový oslávenec Pšida suverénne vyrovnal na 1:1. Škoda chybnej rozohrávky domácich v 68. minúte, po ktorej súper vnikol do roztiahnutej obrany a Greguš dotlačil loptu do bránky – 1:2. S našim tímom to nevyzeralo najlepšie, ale hneď na to po sérii rohov sa dostal k lopte Samson a postaral sa o nerozhodný stav 2:2. Jupie tento gól dodal krídla a do piatich minút bolo 3:2. Z peknej akcie sa odrazená lopta dostala k aktívnemu Samsonovi a ten sa pred odkrytou bránkou nemýlil – 3:2. Potom aj hostia zapli na vyššie obrátky, vytvorili si šance, dve vyložené zneškodnil gólman Jančiar. Napokon však kapituloval v 85. minúte, keď sa v päťke zo skrumáže presadil Lukács – 3:3. Diváci si teda čo sa počtu gólov prišli na svoje, videli dobrý futbal.

Remíza bola podľa asistenta trénera i kapitána Jupie Dominika Škubáka spravodlivá a po sezóne pre Bystricoviny ešte dodal: „Ďakujem všetkým hráčom za túto sezónu a vedeniu klubu za vytvorené podmienky. Divákom v neposlednom rade za podporu. Poďakovanie patrí aj hospodárovi, ktorý nám vždy pripraví ideálne ihrisko a stará sa o nás.“

JUPIE Podlavice Badín – FK Slovenské Ďarmoty 3:3 (0:0)

Góly: 59. Pšida (z 11m), 70. a 75. Samson – 51. Berec, 68. Greguš, 85. Lukács. Rozhodoval: Dobrocký. ŽK: Pšida – M. Nilaš, Lukács. Diváci: 200.

Medzibrod privítal doma Tornaľu a zápas nezačal najlepšie. Už v druhej minúte inkasoval gól, keď sa presadil Duczman. V 15. minúte mohlo byť 1:1 ak by Rajčok premenil pokutový kop. Nestalo sa tak, no všetko napravil vytúženým zásahom na 1:1 po polhodine hry Pipich. Druhý polčas začali lepšie pre zmenu domáci. V 47. minúte sa ujali vedenia 2:1 zásluhou Haviara. Tornaľa však rýchlo odpovedala. Zo štandardky poslal loptu medzi žrde v 55. minúte C. Juhász. Ani tento nerozhodný stav netrval dlho. Iba šesť minút, pretože o tretí gól Medzibrodu sa postaral Vančo a rozhodol tak o víťazstve svojho celku 3:2. V ďalšej fáze stretnutia totiž už gól ani na jednej či druhej strane nepadol.

TJ Sokol Medzibrod – FK Mesta Tornaľa 3:2 (1:1)

Góly: 33. Pipich, 47. Haviar, 61. Vančo – 2. Duczman, 55. C. Juhász. Rozhodoval: Gregorec. ŽK: Belko, Sedliak – A. Molnár, Pipíška, Miglavic. Diváci: 150.

Ostatné výsledky: Pliešovce – Hriňová 3:0, V. Krtíš – Olováry 2:2, Vinica – Revúca 5:0, Poltár – Kováčová 6:1.

1. Šalková 58b, 2. Slov. Ďarmoty 45b, 3. Tornaľa 45b, 4. Rakytovce 41b, 5. Vinica 41b, 6. Pliešovce 37b, 7. Medzibrod 35b, 8. Jupie Podlavice-Badín 32b, 9. Hriňová 32b, 10. V. Krtíš 31b, 11. Poltár 30b, 12. Revúca 28b, 13. Olováry 26b, 14. Kováčová 22b.

Autor: (job), Foto: autor (zo zápasu Rakytovce - Šalková)