Poznáme najlepších športovcov Spojenej školy v Kremničke a AK Svetlošák

0 /

Už po devätnásty raz sa v Kremničke uskutočnilo slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov Spojenej školy stavebnej a Atletického klubu Svetlošák.

Táto škola už vychovala desiatky úspešných športovcov, reprezentantov našej vlasti či už vo futbale, atletike alebo v iných športoch. Každoročne si pripomína a uctieva športovcov, ktorí športovými úspechmi jej robia dobré meno nielen u nás ale i za hranicami našej vlasti. Vo svojom príhovore to zvýraznil a poďakoval oceneným športovcom za vzornú reprezentáciu školy, mesta Banská Bystrica a Slovenska riaditeľ školy Milan Ponický.

Najlepším športovcom školy za rok 2018 sa stal vzpierač, slovenský juniorsky reprezentant obliekajúci dres banskobystrickej Dukly Tomáš Romaňák, ktorý na tohtoročných majstrovstvách Európy vo vzpieraní obsadil trikrát ôsme miesto v trhu, nadhode a dvojboji.

Najlepším športovcom Atletického klubu Svetlošák sa stal Filip Révaj, slovenský atletický reprezentant, dvojnásobný majster Slovenska v behu na 800 a 1500 metrov, ktorý reprezentoval Slovensko na majstrovstvách Európy v Győri. V súťaži družstiev to bola trojica atlétov Lukáš Hronček, Zdeno Švejda a Kristian Saluga, ktorá v krajskom finále o postup na majstrovstvá SR v cezpoľnom behu žiakov stredných škôl v Žiari nad Hronom obsadila druhé miesto.

Ďalšími ocenenými športovcami boli atléti Denisa Mazúreková, Timotej Murín a Dávid Klušák z Rabče (v atletických súťažiach reprezentujú banskobystrický atletický klub Svetlošák), basketbalistka Kristína Petrovičová, futbalisti Denis Tlelka a Hubert Pelach, vzpierač Vladimír Škapec, atléti Dáša Tomková, Martin Galdík, Roman Krokavec, Michal Medveď a florbalisti Richard Šurin a Samuel Povinský.

Autor: Jozef Ivan, Foto: Spojená škola stavebná Kremnička