Dukla i bez tréningov zdolala už pred divákmi Nové Mesto nad Váhom + HLASY

6 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly dokázali vyhrať v deviatom kole druhej ligy skupiny Západ o udržanie sa v súťaži doma nad Novým Mestom nad Váhom 2:0. Už za prítomnosti divákov nedali súperovi šancu na zvrat a i napriek tréningovému hendikepu zvládli taktiku i tempo hry.

V úvode stretnutia mali častejšie loptu na kopačkách hostia, snažili sa tvoriť, ale do šancí ich naša defenzíva nepúšťala. Prvú vážnejšiu možnosť mal súper po dvadsiatich minútach, kedy hlavičkoval Mikuš nad brvno, no i preto, že bol dobre tiesnený zadákom Dukly Šmehylom. V dobrej pozícii sa ocitol neskôr Cisár, ale nesadla mu strela ideálne podľa predstáv. Dôležité bolo, že gólom sa skončila hneď prvá šanca Banskobystričanov. V 34. minúte Ďanovský na ľavej strane prepustil loptu na Mateja Staršieho a ten ju ´placírkou´ trafil tak, že putovala do vinkla – 1:0. Tento zásah nás nabudil a do prestávky sme mohli navýšiť vedenie. Z nacvičeného signálu Savič prihral nabiehajúcemu Snitkovi, ten našiel voľného Šmehyla, ktorý zakončoval medzi žrde, avšak hostia tečovali loptu a zabránili takmer istému gólu.

Po zmene strán oba tímy prestriedali, poslali hráčov do ofenzívy, ale aktívnejší sme boli my. V 58. minúte mohol vyrovnať striedajúci L. Šebek ak by mieril presnejšie. Nestalo sa a prišiel trest. Rejdovian našiel v šestnástke voľného Vladimíra Fujáka a ten peknou umiestnenou strelou k žrdi upravil výsledok na 2:0. Nové Mesto sa ešte snažilo niečo s nepriaznivým výsledkom urobiť, v zapeklitej situácii musel odrazenú loptu s námahou vytláčať brankár Dukly Brač. Šťastie sme mali pri koncovke Beňa spoza rohu päťky, keďže nemieril presnejšie. V 81.minúte mohlo byť 3:0 po veľkej šanci Slančíka. Ten prešiel cez brankára, ale zamotal sa s loptou, ktorá i napriek tomu putovala pomaly medzi žrde, avšak pred čiarou ju napokon stihol vykopnúť Jurica. Slančík potom ideálne prihral Rejdovianovi a po jeho strele spoza šestnástky bolo horúcu. Iba teč hostí odchýlil loptu pár centimetrov od žrde. Po následnom rohovom kope sa ocitol v šanci opäť úplne voľný Slančík, škoda, že mieril tam kde bol brankár Belic. Mrzieť nás to nemuselo, lebo v závere sme súpera do ničoho nepustili a výhru si už nenechali vziať.

V poslednom kole sa predstaví bystrická Dukla na ihrisku súpera. V piatok 26. mája17.00 hodine odohrá záverečný duel sezóny v Martine.

FK Dukla Banská Bystrica – AFC Nové Mesto nad Váhom 2:0 (1:0)

Góly: 34. Starší, 65. Fuják. Rozhodoval: P. Krivošík. ŽK: Ungar, Savič, Cvik – Rapavý, Jurica. Diváci: 241.

Zostava Banskej Bystrice:

FK Dukla: Brač – Šmehyl. Gaško, Snitka, Ungar (30. D. Daniel) –  Savič – Rejdovian, Cvik, Starší (51. Klačan), Fuják – Ďanovský (54. Slančík).

Dušan Tóth, tréner našej Dukly: „Zápas sme zvládli vďaka prístupu hráčov. Oni si určujú tréningový proces počas týchto dvoch týždňov, ja určujem iba taktiku. Tá bola účinná, keďže sme vyhrali. Prvých dvadsať minút sme chceli trochu vyčkať na to, čo bude hrať súper. Potom sme sa už sa snažili natlačiť pred bránku, opticky to vyzeralo tak, že by sme chceli hrať na polovici súpera, pokúšali sme sa o to a prinieslo nám to napokon úspech. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené, i keď tých šancí nebolo veľa. Tie čo sa naskytli sme dokázali využiť, súper na opačnej strane nie, takže tešiť sa môžeme z troch bodov my. Dúfam, že zvládneme aj posledný zápas sezóny v Martine. Chceli by sme skončiť na treťom mieste v tejto skupine, ale nie je to v našich rukách. Zaváhať musí béčko Slovana v Novom Meste nad Váhom.“

Banskobystrickí futbalisti aj tento týždeň čakali na februárovú výplatu. Trénovali teda individuálne, streli sa spolu až na rozcvičke v deň zápasu o dvanástej hodine. Tréner Tóth k tomu poznamenal: „Hráčom napokon februárové výplaty prišli, takže do Martina vycestujeme a od utorka začíname už aj normálny tréningový proces.“

Matej Starší, autor víťazného, prvého nášho gólu: „Zakričal som Radovi Ďanovskému aby mi prepustil loptu, ktorá skákala, takže chcel som ju hlavne trafiť. Podarilo sa a našťastie to padlo ponad brankára. Išlo to do vinkla, takže dobrá strela (úsmev). Zápas bol inak zo začiatku vyrovnaný. My sme tam mali nejaké náznaky šancí, no až po mojom góle sme sa upokojili. Druhý polčas bol sprvu trochu rozháraný, ale Vlado Fuják nádherným gólom definitívne rozhodol o našom víťazstve. Zvyšok stretnutia sa potom už prakticky iba dohrával. Na posledný zápas do Martina pôjdeme s cieľom vyhrať nech už skončíme v tabuľke akokoľvek.“

1. Trnava B 53b, 2. Nové Mesto nad Váhom 45b, 3. Slovan B 35b, 4. B. Bystrica 33b, 5. Svätý Jur 20b, 6. Martin 13b.

Autor: (bl), Foto: fb site FK Dukla, Peter Rusko